• انتشار: 4 اکتبر 2017
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24875
پرینت

نشست های مشورتی ارگ در پی سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان آغاز شد

ارگ می‌گوید محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری پس سفر جنرال قمرجاوید باجوه، رئیس ستاد ارتش پاکستان به کابل، سلسله نشست‌های مشورتی را با رهبران پیشین جهادی و سیاسی آغاز کرده است.

در خبرنامه‌ای که ارگ منتشر کرده، امده است که رئیس جمهوری در مورد سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان به کابل با رهبران پیشین جهادی و شخصیت‌های سیاسی روز سه شنبه ۱۱ میزان در ارگ دیدار و گفتگو کرده است.

بربنیاد خبرنامه، رئیس جمهورغنی در این نشست، در مورد سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان به رهبران پیشین جهادی، جزئیات ارائه کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به فرصت های ایجاد شده و تغیرات در منطقه پس از اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در رابطه به افغانستان و آسیای جنوبی، گفت که این استراتیژی برای تامین صلح موثر می باشد.

بزرگان جهادی و سیاسی کشور از رئیس ‌جمهور بخاطر این نشست مشورتی تشکر کردند و همچنان از سفر اخیر لوی درستیز پاکستان به کابل استقبال نمودند. آنان ضمن مهم خواندن آغاز مذاکرات با پاکستان، بر تداوم آن تاکید کرده، گفتند که باید در این خصوص اجماع ملی، منطقوی و بین المللی بیشتر تقویت گردد.

بزرگان سیاسی و جهادی کشور روی مسایل مهم افغانستان، منطقه و جهان و استفاده از فرصت های ایجاد شده پس از اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در رابطه به افغانستان و آسیای جنوبی و گام های بعدی، نیز بحث و تبادل نظر کردند.

بزرگان سیاسی و جهادی کشور، دیدگاه‌های شان را در رابطه به مذاکرات صلح بین ‌الافغانی تحت رهبری و مالکیت افغان‌ها، همکاری‌های منطقوی، تجارت و ترانزیت، شریک ساختند و از دستآورد‌های حکومت در موارد متذکره قدردانی کردند.

اشتراک کنندگان این نشست مشورتی از رئیس‌ جمهور بخاطری تشکر کردند که در مسایل مهم ملی، همواره نظریات و مشوره‌های آنان را می‌گیرد. آنان تاکید کردند که بخاطر بیرون‌رفت افغانستان از بدبختی‌های چهار دهۀ گذشته، باید از فرصت‌های جدید به گونۀ بهتر استفاده صورت گیرد.

بزرگان جهادی و سیاسی خاطرنشان کردند که مذاکرات با پاکستان به گونه دقیق انجام شود، تا افغانستان به اهداف استراتیژیک خویش که همانا صلح پایدار در کشور است، برسد. آنان گفتند که اجماع ملی در رابطه به بحث و مذاکرات با پاکستان موجود است، اما بجای احساسات، با دقت و تدبیر گام برداشته شود.

بزرگان متذکره ضمن شریک‌ساختن دیدگاه‌ها و مشوره های شان، از طالبان خواستند که از مذاکرات بین‌ الافغانی استقبال کنند و از این طریق در آبادی و پیشرفت کشور سهیم شوند.

رئیس ‌جمهور در اخیر این نشست، از اشتراک بزرگان جهادی و سیاسی کشور تشکر کرده گفت که سلسلۀ نشست‌های مشورتی با بزرگان در خصوص مسایل ملی و مهم، ادامه خواهد یافت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.