• انتشار: 15 سپتامبر 2020
  • ساعت: 12:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48554
پرینت

نشست عمومی هیات مذاکره کننده حکومت و طالبان امروز برگزار می شود

به گفته گروه تماس هیات مذاکره کننده حکومت قرار است اولین نشست عمومی هیات مذاکره کننده دولت و طالبان امروز برگزار شود.

هیات مذاکره کننده حکومت افغانستان اعلام کرد کمیته تماس در نشست شام روز گذشته فیصله کرد تا نشست عمومی هر دو جانب امروز (سه‌شنبه، ۲۵ سنبله) برگزار شود.

نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره کننده حکومت افغانستان در توییتی گفت دومین نشست تیم تماس هیات مذاکره‌کننده شام روز (دوشنبه،۲۴ سنبله) در برگزار شد.

نادری گفت کمیته تماس در مورد اصول کاری و جدول زمانی گفتگوها بحث کرده و نتیجه آن را برای ارایه به نشست عمومی آماده‌ کرده‌است.

از سویی‌هم نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت تیم تماس در نشست شام روز گذشته روی چگونگی برگزاری گفتگوها، جدول زمانی و آمادگی برای برگزاری نشست عمومی بحث و توافق کرده است.

این در حالی است که قرار بود نشست عمومی دو طرف به روز گذشته بیست و چهارم سنبله برگزار شود؛ اما دو طرف روی ترتیب آجندا به توافق نرسیدند و نشست عمومی برای یک روز دیگر به تعویق افتاد.

دور نخست گفتگوهای بین‌الافغانی در روز شنبه هفته روان با حضور وزیران خارجه بیش از ۱۳ کشور اروپایی و آسیایی، نماینده سازمان ملل، نماینده سازمان ناتو و نماینده سازمان همکاری های اسلامی افتتاح شد و پس از آن هیات های مذاکره کننده یک کمیته ۱۰ نفره را به منظور ترتیب آجندای نشست های عمومی تشکیل دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.