• انتشار: ۲۳ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۵۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61619
پرینت

نشست عبدالله با سیاسیون کشور در مورد تشکیل دولت موقت

به گفته منابع عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی با شماری از مقامات سیاسی کشور پیرامون اوضاع افغانستان، برقراری آتش‌بس و احتمال ایجاد حکومت موقت نشستی را برگزار کردند.

همزمان با افزایش نگرانی‌ها از چگونگی آیندۀ نظام و افغانستان، به نقل از منابع، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (شنبه ۲۳اسد) با شماری از سیاست‌گران نشستی داشته‌است.

منابع می‌گویند این نشست برای چندین ساعت پشت درهای بسته برگزار شد و شرکت‌کنندگان این نشست روی اوضاع افغانستان، برقراری آتش‌بس و احتمال ایجاد حکومت موقت بحث کرده‌اند.

حامد کرزی، محمد کریم خلیلی، صلاح‌الدین ربانی، محمد محقق، میر رحمان رحمانی، یونس قانونی، سید منصور نادری، حاجی دین محمد، بابر فرهمند و حنیف اتمر در این نشست حضور داشته‌اند.

دفتر عبدالله عبدالله اما تاکنون دربارۀ این نشست جزییات نداده‌ است و سیاسیونی که در این نشست حضور داشته‌اند نیز دربارۀ این نشست چیزی نگفته‌اند.

اما شهروندان کشور می‌گویند که امیدوارند سیاسیون طرحی را عملی کنند که بیش از این مردم به خاک و خون کشیده نشود و جنگ در کشور خاتمه یابد.

یلدا نصری، استاد دانشگاه گفت: «ما تحصیل کردیم و هیچ‌گاهی ناامید نمی‌شویم و هیچ‌گاهی فرار از وطن را نمی‌خواهیم. اینقدر زحماتی را که ما پی‌هم در این راستا کشیدیم، می‌خواهیم نتیجه اش را به دست بیاوریم.»

ضیاالدین، باشندۀ کابل نیز افزود: «ما منتظر استیم ببینیم که آن‌ها چه می‌کنند. در اوضاع کنونی چه طرحی دارند.»

در همین حال، اعضای دفتر احمد مسعود می‌گوید که پاکستانی برای میزبانی یک نشست میان سیاست‌گران افغان و سیاست‌گران این کشور از او و شمار دیگری از سیاست‌گران دعوت کرده‌است اما تاکنون زمان دقیق این نشست روشن نیست.

این تلاش‌ها در حالی انجام می‌شوند که وضعیت در افغانستان در حالت نگران کننده‌ای قرار گرفته‌است؛ طالبان در حدود بیست ولایت را تصرف کرده‌اند و جنگ در بخش‌هایی از کشور ادامه دارد.

امروز رییس‌جمهور نیز در یک پیام از قبل ثبت شده، گفت که نیروهای امنیتی دوباره انسجام خواهد یافت و او به‌عنوان رییس‌جمهور افغانستان نمی‌گذارد بی‌ثباتی بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.