• انتشار: 26 اکتبر 2019
  • ساعت: 10:17
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38985
پرینت

نشست صلح افغانستان به میزبانی پکن به تعویق افتاد

نشست صلح افغانستان که قرار بود با اواخر ماه میلادی جاری در پکن برگزار شو به تعویق افتاد.

خبرگزاری اسوسیتد پرس به نقل از مقاماتی که نخواست از آنان نام برده شود، روز جمعه (سوم عقرب) گزارش داد نشست “بین الافغانی” پکن برای مدت کوتاه به تعویق افتاده و تاریخ جدید برای برگزاری این نشست تا حالا تعیین نشده است.

دلیل به تعویق افتادن نشستت پکن تا اکنون معلوم نمی باشد اما پیش از این وزارت دولت در امور صلح افغانستان گفته بود کابل بر همه شمول بودن و نقش مرکزی دولت افغانستان در این نشست تاکید دارد.

قرار بود این نشست با میزبانی چین و با اشتراک یک هیات طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر، معاون گروه طالبان و رییس دفتر سیاسی این گروه در قطر، در هفتم و هشتم عقرب برگزار شود.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان مخالف اشتراک نمایندگان دولت این کشور در نشست پکن بود اما او ناوقت روز جمعه تصمیم اش را تغییر داد و گفت دولت افغانستان نمایندگان خود را برای اشتراک در این نشست به چین می فرستد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری کشور نیز روز جمعه گفت حکومت در “یک فرصت مناسب” فهرست اشتراک کنندگان در نشست بیجینگ را با حکومت چین در میان خواهد گذاشت.

نشست پکن درحالی به تعویق افتاد که در نشستی که بین نمایندگان امریکا، روسیه، چین و پاکستان روز جمعه در مسکو برگزار شد، چین، روسیه و پاکستان از امریکا خواستند تا مذاکرات با گروه طالبان را از سر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.