• انتشار: ۱۴ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۳۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67288
پرینت

نشست روسای شورای امنیت کشورهای منطقه درباره افغانستان هفته بعد برگزار می گردد

نشستی در سطح شورای امنیت ملی کشورهای منطقه با محوریت افغانستان که دهلی نو پیش تر از تمامی کشورهای منطقه برای اشتراک در آن دعوت کرده بود، هفته بعد برگزار می گردد.

براساس گزارش ها نشستی در سطح روسای شورای امنیت ملی کشورهای منطقه با محوریت افغانستان قرار است در تاریخ دهم نوامبر (۱۹ عقرب) به میزبانی دهلی نو برگزار گردد.

رسانه های هندی گزارش کرده اند که «آجیت دووال» رئیس شورای امنیت ملی هند قرار است میزبان این نشست باشد که شمار زیادی از کشورها از هم اکنون اعلام آمادگی برای اشتراک در آن کرده اند.

تنها غایب این نشست «معید یوسف» رئیس شورای امنیت ملی پاکستان است که چند روز پیش اعلام کرد با وجود دریافت دعوتنامه از هند به این نشست اشتراک نمی کند.

گرچه هنوز این کشور به صورت رسمی اعلام نکرده است که در این نشست اشتراک نمی کند و فقط معید یوسف در یک نشست خبری گفت که اشتراک نمی کند.

این اولین باری است که چنین نشستی در سطح روسای شورای امنیت ملی کشورهای منطقه و نه تنها کشورهای همسایه نزدیک افغانستان برگزار می گردد.

به دنبال تحولات سیاسی اخیر در افغانستان و تغییر رژیم، شماری از کشورها نشست های گوناگونی در رابطه با پیشرفت اوضاع در افغانستان برگزار کرده اند.

دو نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در اسلام آباد و تهران و نشست مسکو با محوریت افغانستان همگی بر تلاش کشورهای منطقه جهت کنترل اوضاع پس از خروج نظامی آمریکا از منطقه حکایت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.