• انتشار: 8 جولای 2020
  • ساعت: 21:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45595
پرینت
به میزبانی کابل و از طریق ویدئو کنفرانس

نشست اجماع بین المللی برای صلح افغانستان فردا برگزار می شود

نشست اجماع بین المللی برای صلح افغانستان فردا پنج شنبه به میزبانی کابل و با حضور کشورهای بزرگ و سازمان های بین المللی برگزار می شود.

 سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد، نشست اجماع بین‌المللی برای صلح افغانستان روز پنجشنبه ۱۹ سرطان (فردا) به میزبانی کابل از طریق ویدیوکنفرانس برگزار می‌شود.

گران هیواد گفت در این نشست، سازمان های بین المللی و کشورهای بزرگ جهان به همراه آمریکا شرکت خواهند داشت.

هیواد افزود کاهش چشمگیر خشونت‌ها، تبادل زندانیان میان دولت و گروه طالبان، آغاز سریع مذاکرات صلح، تأمین آتش بس بشردوستانه و مبارزه با ویروس کرونا؛ از موضوعات مهم نشست اجماع جهانی برای صلح افغانستان، خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد این نشست پنجشنبه ساعت ۴ عصر با سخنرانی افتتاحیه محمد اشرف غنی رئیس جمهور آغاز خواهد شد و با مدیریت وزارت خارجه ادامه خواهد یافت.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین درباره نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین که روز گذشته (سه شنبه ۱۷ سرطان) از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، بیان داشت: سه جانب در مورد تطبیق تفاهمنامه همکاری امنیتی میان سه کشور که در سال ۲۰۱۸ توسط وزرای خارجه سه کشور به امضا رسیده بود، گفت وگو کرده و بر تطبیق این تفاهنامه به ویژه در عرصه مبارزه با تروریسم تاکید ورزیدند.
مقام‌های چین و پاکستان در این نشست سه جانبه با افغانستان، از رهبران گروه طالبان خواستند که خشونت‌ها را کاهش دهند تا زمینۀ برای آغاز گفت وگوهای بین افغانی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.