• انتشار: 15 ژانویه 2020
  • ساعت: 16:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40898
پرینت
رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی:

نزدیک به ده هزار شکایت انتخاباتی از سوی کمیسیون شکایات رد شد

در ۱۵روز مهلت قانونی، دفترهای ولایتی این کمیسیون ۱۶۵۴۵ شکایت را دریافت کرده بودند که از این میان ۹۸۶۶ شکایت به علت نبود دلایل و مدارک کافیُ رد شده اند.

زهره بیان شینواری رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید که نزدیک به ده هزار شکایات انتخاباتی در پیوند به اعلام نتایج ابتدایی انتخاباتی ریاست جمهوری از سوی این کمیسیون رد شده اند.

اعضای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی روز سه شنبه ۲۴ جدی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشتند در ۱۵روز مهلت قانونی، دفترهای ولایتی این کمیسیون ۱۶۵۴۵ شکایت را دریافت کرده بودند که از این میان ۹۸۶۶ شکایت به علت نبود دلایل و مدارک کافیُ رد شده اند.

اعضای کمیسیون شکایت‎های انتخاباتی همچنان می گوید که ۱۰۹ محل رای دهی ابطال، ۷۵ تن دیگر جریمه نقدی و ۷۱ کارمند این کمیسیون به دلیل نقش داشتن به تقلب های انتخاباتی برکنار شده اند.

خانم شینواری همچنین تأکید کرد همکاری بین کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی وجود دارد و مشکل جدی وجود ندارد.

کمیسیون شکایات تأکید کرد که به زودی تصمیم خود را در مورد شکایات باقی مانده اتخاذ می کند و نتایج را با رسانه ها به شریک خواهد ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.