• انتشار: ۲۹ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۰۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5266
پرینت

نخست وزیر کانادا می گوید اسامه بن لادن هنوز زنده است

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا می گوید شواهدی دارد که نشان می دهد اسامه بن لادن رهبر پیشین گروه القاعده هنوز زنده است.

نخست وزیر کانادا در گفتگو با یک روزنامه کانادایی گفت که اسامه بن لادن رهبر پیشین گروه تروریستی القاعده هنوز زنده است و در باهاماس با معاشی که از سازمان سیای آمریکا می گیرد زندگی می کند.

آقای ترودو گفت “ما اسنادی دریافت کرده ایم که نشان می دهد اسامه بن لادن از سازمان سیای آمریکا معاش می گیرد. معاش وی ماهیانه یکصد هزار دالر است که به حساب شخصی او در یکی از بانک های شهر ناسائو پایتخت باهاماس واریز می گردد.  من مطمئن نیستم که بن لادن هم اکنون دقیقا کجاست، ولی می دانم که او در سال ۲۰۱۳ همراه با پنج همسر و فرزندان خود زندگی آرامی در ویلایش در باهاماس داشت.”

گفتنی است که پیش از نیز این آقای ترودو گفته های جنجالی در رابطه با اسامه بن لادن داشته است.

نخست وزیر کانادا افزود که سازمان سیای آمریکا داستان مرگی جعلی برای اسامه بن لادن ترتیب داد و او و خانواده اش را به مکان نامعلومی در باهاماس انتقال داد.

جاستین ترودو علاوه کرد “اسامه بن لادن برای مدت طولانی از کارکنان تاثیرگذار سازمان سیا بود. این سازمان با همکاری یک سازمان مخفی پاکستانی یک داستان مرگ جعلی برای او ترتیب داد. از آنجایی که وی مرده اعلام شد، کسی دیگر دنبال یک فرد مرده نمی گردد، و این راحت ترین راه برای ناپدید شدن بن لادن بود. بدون ریش و واسکت نظامی، هیچ کس بن لادن را شناسایی نمی تواند.”

آقای ترودو گفت که درخصوص اسناد معتبری که در دست دارند که نشان می دهد بن لادن همچنان زنده است در کتابی که قرار است در سپتامبر سال آینده منتشر گردد صحبت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که گفته های آقای ترودو تاکنون توسط منابع و مقامات دیگر تائید نشده است.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.