• انتشار: 9 اکتبر 2017
  • ساعت: 21:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24989
پرینت

نخست وزیر پاکستان: نقشی برای هند در افغانستان نمی بینیم

شاهد خاقان عباسی نخست وزیری پاکستان گفته است که کشورش نقشی برای هند در افغانستان نمی بیند، و تمایل آمریکا برای تزریق هند به افغانستان زیان آور است.

شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان امروز یکشنبه به مقامات آمریکایی هشدار داد که تمایل آمریکا برای تزریق هند در افغانستان بسیار زیان آور است.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تقریبا دو ماه پیش از استراتژی جدید کشورش برای آسیای جنوبی و افغانستان پرده برداشت. در این استراتژی او تاکید بر همکاری استراتژیک بیشتر میان دو کشور هند و افغانستان کرده بود.

گزارش هایی نیز مطرح شده بود که آمریکا از هند خواسته تا به افغانستان سرباز اعزام کند. هند اما این درخواست آمریکا را رد کرده و گفته در بخش های اقتصادی و زیر بنایی افغانستان را کمک می کند.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا اما هفته گذشته در سنای این کشور گفت که هند بخاطر ملاحظات پاکستان به افغانستان سرباز اعزام نکرد.

شاهد خاقان عباسی در گفتگو با یک روزنامه عربی گفت: “به نظر من وارد کرد هند به روابط پاکستان و آمریکا و بخصوص افغانستان موضوعی را حل نمی کند، زیرا ما نقشی برای این کشور در افغانستان نمی بینیم. هند اگر رابطه ای با آمریکا دارد، این رابطه بین آمریکا و هند است.

او افزود که پاکستان از طریق راه حلی با مالکیت و رهبری افغان ها برای افغانستان صلح می خواهد.

نخست وزیر پاکستان هشدار داد که تمایل آمریکا برای وارد کردن هند به افغانستان زیار آور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.