• انتشار: 13 آگوست 2016
  • ساعت: 21:52
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 12243
پرینت

مودی: بمب گذاری های اخیر در کویته پاکستان، کار خود دولت پاکستان است

نارندرا مودی نخست وزیری هند طی سخنانی در حضور احزاب سیاسی مختلف این کشور، پاکستان را متهم به بمب گذاری علیه شهروندان خودش کرد.

آقای نارندرا مودی که طی جلسه ای با تمامی احزاب سیاسی این کشور گفت پاکستان چطور می تواند حرف از حقوق بشر بزند در حالیکه خودش علیه شهروندانش توسط برنامه های تروریستان و شورشیان بمب گذاری می کند.

سخنان تازه نارندرا مودی در خصوص پاکستان، سبب خشم مقامات پاکستانی شده، اما خوشحالی برخی فعالان ضد پاکستانی را در پاکستان نیز بدنبال داشته است.

نارندرا مودی در این جلسه که به منظور خشونت های اخیر در کشمیر برگزار شده بود تاکید کرد که تمامی بخش های کشمیر به شمول جامو، دره کشمیر، لاداکی و کشمیر تحت کنترول پاکستان متعلق به هند می باشد.

وی گفت که در خصوص اتفاقات افتاده در کشمیر مانند دیگر هندیان متاسف است و دولت هند تمام تلاشش را می کند تا هر چه زودتر به این وضعیت خاتمه دهد.

او گفت که دولت هند به تازگی مبلغ ۸۰۰ میلیارد روپیه هندی (۱۲ میلیارد دالر) را برای انکشاف همه جانبه کشمیر در نظر گرفته است که می تواند در بخش های مختلفی به مصرف برسد.

همچنین وی گفت که دولتش نیروهای امنیتی بیشتری برای حفظ حاکمیت قانون به جامو و کشمیر اعزام می کند، و با هر تحرک ضد هندی مقابله خواهد کرد.

نارندرا مودی نخست وزیر هند در این جلسه پاکستان را متهم به حمایت از تروریسم کرد و گفت که این کشور چطور می تواند حرف از حقوق بشر بزند در حالیکه خودش علیه شهروندانش خودش در ایالت بلوچستان بمب گذاری می کند و مردم بی گناه را به کشتن می دهد.

وی افزود “زمان آن رسیده است که پاکستان به تمام جهان در خصوص خشونت هایی که در بلوچستان و کشمیر تحت کنترول خودش مرتکب شده پاسخ بدهد.”

لازم به ذکر است که منطقه جامو و کشمیر اخیرا بار دیگر شاهد نزاع های دو کشور بر سر تصرف آن بوده است. چند هفته پیش، در پی کشته شدن مظفر وانی رهبر حزب المجاهدین جدایی طلبان کشمیر از پاکستان توسط نیروهای امنیتی که هند انها را شورشی خطاب می کند، درگیری ها و خشونت ها بار دیگر در این منطقه آغاز شد.

در این درگیری ها بیش از ۵۰ نفر جانشان را از دست دادند و بیش از ۳۰۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در این منطقه بیش از دو هفته توسط دولت هند حکومت نظامی و منع رفت و آمد اعلام شد، و جدایی طلبان نیز از طرفدارانشان خواسته بودند تا مغازه ها و تجارت هایشان را تا اطلاع ثانوی کاملا مسدود کنند. در پی این اعلامیه ها، زندگی بسیاری از مردم در این منطقه فلج شد.

http://www.dnaindia.com/india/report-pakistan-bombs-its-own-people-in-balochistan-full-text-of-pm-modi-s-fiery-speech-2244726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.