فرهنگی هنری

نخستین نمایشگاه خیابانی کتاب پس از تعطیلی شماری از کتابخانه ها در بدخشان

این نمایشگاه خیابانی، از سوی کتاب فروشی «قاضی زاده» راه اندازی شده و هدف آن ترویج فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان و باشندگان این ولایت عنوان شده است.

احمد نبیل قاضی زاده، مسئول این کتاب فروشی در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان روز شنبه ۶ قوس به خبرگزاری رها گفت که وی این برنامه را به هدف ترویج کتاب خوانی در میان جوانان ولایت بدخشان راه اندازی کرده است.

به گفته وی، این نمایشگاه صبح روز شنبه آغاز شد و تا یک هفته ادامه پیدا می کند.

طبق گفته های قاضی زاده، در این نمایشگاه هشت صد جلد کتاب از نویسندگان بدخشان نیز به نمایش گذاشته شده است.

مسئولان امارت اسلامی از این اقدام اظهار خرسندی نموده و کتاب، مطالعه و توجه به معنویات را از ارزش های والای دین اسلام بیان نمودند.

مولوی محراب الدین اقبال رئیس معارف طالبان برای ولایت بدخشان به منظور حمایت و استقبال از این اقدام در این نمایشگاه خیابانی کتاب حضور پیدا کرد و علم و دانش و توجه به مطالعه را از ارزش های نیک دین اسلام عنوان نمود.

وی گفت، جوانان باید مطالعه را در صدر برنامه های شبانه روزی خود قرار دهند.

در همین حال، باشندگان مرکز بدخشان نیز ضمن استقبال از راه اندازی نمایشگاه خیابانی کتاب، از جوانان می خواهند که به کتاب خوانی و مطالعه رو بیاورند.

عبدالبصیر حقجو رئیس شورای ژورنالیستان بدخشان این نمایشگاه را به فال نیک گرفته و از نسل جوان و اهل سواد خواست که به مطالعه کتاب رجوع نموده، خود و میهن خود را آباد سازند.

نخستین نمایشگاه خیابانی کتاب بعد از تحولات اخیر در حالی در بدخشان به نمایش گذاشته شد که هنوز درب دانشگاه های کشور به روی دانشجویان مسدود است و همچنین چندی قبل دروازه چهار کتابخانه نیز در این ولایت مسدود شد و تعدادی زیادی از جوانان نیز کشور را ترک کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا