• انتشار: 7 آوریل 2019
  • ساعت: 12:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33537
پرینت
به ریاست رئیس جمهور غنی

نخستین جلسه شورای عالی مصالحه برگزار شد

نخستین جلسه شورای عالی مصالحه با هدف تعیین اعضای هیأت مذاکره کننده صلح برای شرکت در نشست پیشنهادی صلح در قطر و مشخص ساختن موضوعات قابل طرح در این نشست، امروز به ریاست رئیس جمهور غنی در ارگ برگزار شد.

در این نشست سران حکومت وحدت ملی، شماری از رهبران جهادی، نمایندگان تاجران و زنان حضور دارند. 
محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور که ریاست نخستین نشست این شورا را بر عهده داشت، گفت شورای عالی مصالحه پس از مشوره‌های زیاد تشکیل شده است.

 به گفته رییس جمهور غنی، شورای عالی مصالحه نتیجه نزدیک به دو ماه مشوره و گفت‌وگو با اطراف دخیل در پروسه صلح افغانستان است. 
وی افزود: «جای خوشی و افتخار است، که به‌ خاطر رسیدن به آرمان مقدس مردم افغانستان یعنی صلح، زیر چتر دولت جمهوری اسلامی افغانستان، رهبران حکومت و رهبران سیاسی و جهادی بیرون از چارچوب حکومت و نمایندگان دیگر اقشار اجتماعی کشور با اتحاد و اتفاق همرا با ملت خود، به خاطر به پیش بردن پروسه صلح در یک صف واحد قرار دارند. و با اتفاق کامل بته خاطر آینده بهتر کشور شان در مورد اهداف این پروسه و هم‌چنان ترکیب تیم مذاکره‌کننده فیصله‌های مهم را انجام خواهند داد.»
آقای غنی در ادامه گفت در نخستین نشست شورای عالی مصالحه در مورد تعیین هیأت مذاکره‌کننده صلح و هم‌چنان در خصوص اجندا و اشتراک‌کنندگان نشست پیشنهادی صلح که قرار است در دوحه پایتخت قطر برگزار شود، فیصله خواهد شد.
رییس جمهور غنی تصریح کرد اشتراک‌کنند‌گان این نشست صلاحیت تعیین اعضای هیأت مذاکره‌کننده صلح را دارند اما از گماشتن افرادی که در هجده سال گذشته در برابر مردم‌سالاری، نظام و دست‌آوردهای مردم تبلیغ و با آن مخالفت کرده‌اند، پرهیز شود.

او افزود اعضای هیأت مذاکره‌کننده صلح باید با پیشرفت‌ها و واقعیت‌های جامعه افغانستان آشنا باشند و از زنان، جوانان و همه اقشار مردم نمایندگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.