• انتشار: 22 دسامبر 2019
  • ساعت: 08:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40098
پرینت

نتیجه انتخابات امروز اعلام می شود

انتخابات ریاست‌جمهوری ششم میزان سال جاری برگزار شد.. اعلام نتایج ابتدایی و نهایی این انتخابات دو بار از سوی کمیسیون انتخابات به تاخیر افتاد و اکنون پس از گذشت نزدیک به سه ماه هنوز هم نتایج آن اعلام نشده است.

کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری امروز (یک‌شنبه، ۱ جدی) اعلام می‌شود.

ذبیح‌الله سادات، معاون سخن‌گوی کمیسیون مستقل انتخابات گفت تصمیم بر این است نتایج ابتدای تا بعد از ظهر یک شنبه اعلام شود.

آقای سادات روز پنج‌شنبه هفته گذشته نیز گفته بود روند بازشماری آرا در تمامی ولایات به پایان رسیده و این کمیسیون نتایج ابتدایی را در هفته‌ی آینده اعلام خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این تیم انتخاباتی «دولت‌ساز» به رهبری محمد اشرف غنی از کمیسیون انتخابات خواسته بود هر چه زودتر نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کند. در مقابل، تیم «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله خواستار بازشماری «مجدد» آرا در ۲۷ ولایتی که قبلا بازشماری شده بود، شده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شد. تاریخ اعلام نتایج ابتدایی و نهایی این انتخابات دو بار از سوی کمیسیون انتخابات نقض شد و حالا که نزدیک به سه ماه از این انتخابات گذشته، هنوز هم نتایج آن اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.