• انتشار: 12 دسامبر 2019
  • ساعت: 12:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39929
پرینت
کمیسیون مستقل انتخابات:

نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری امروز اعلام می شود

برخی منابع از کمیسیون انتخابات گفته‌اند نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری امروز پنج‌شنبه اعلام می‌شود.

یک منبع معتبر در کمیسیون مستقل انتخابات به رادیوتلویزیون ملی گفت نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری، امروزپنج‌شنبه (۲۱ قوس) اعلام می‌شود.

هرچند تلویزیون ملی نامی از این منبع نگرفته؛ اما کمیسیون انتخابات دو روز پیش گفته بود که نتایج انتخابات طی دو روز آینده (دیروز و امروز) اعلام خواهد شد.

همچنین، برخی گزارش‌های دیگر از کمیسیون حاکی از آن است که اعضای کمیسیون انتخابات بر سر چگونگی اعلام نتایج انتخابات دچار اختلاف نظر اند و این اختلاف تا صبح امروز ادامه داشته است.

کمیسیون انتخابات در حالی بر اعلام نتایج ابتدایی انتخابات تاکید دارد که روز گذشته داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری با هرنوع اعلام نتیجه انتخابات تا زمان حل چالش‌های انتخاباتی مخالفت کرد.

آقای عبدالله در صفحه فیسبوک خود نوشت: “در صورتیکه کمیسیون انتخابات نتایج ابتدایی را بدون رسیدگی به خواست‌های قانونی تیم‌های انتخاباتی اعلام کند، اعلان کمیسیون برای ما قابل قبول نبوده و در برابر آن بی‌تفاوت نخواهیم ماند.”

بسیاری از تیم‌های انتخاباتی دیگر از جمله شورای نامزدان با اعلان نتایج ابتدایی انتخابات مخالفت کرده است.
انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان (نزدیک به سه ماه پیش) برگزار شد؛ اما تا هنوز نتایج آن مشخص نشده است.

بسیاری از نهادهای ناظر و اعضای شورای ملی خواستار اعلام نتایج ابتدایی انتخابات شده و تاکید دارند که ادامه این وضعیت مردم افغانستان را با چالش‌های فراوان روبرو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.