• انتشار: ۳۰ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۳:۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29961
پرینت
عبدالبدیع صیاد رئیس کمسیون مستقل انتخابات

نتایج اولیه انتخابات مجلس نمایندگان بزودی اعلام می شود

رئیس کمسیون مستقل انتخابات می‌گوید که نتایج اولیه انتخابات مجلس نمایندگان بزودی اعلام خواهد شد.

به گزارش رها، عبدالبدیع صیاد؛ رئیس کمسیون مستقل انتخابات می‌گوید که نتایج اولیه انتخابات مجلس نمایندگان با دریافت آخرین اطلاعات از ولایات‌ کشور بزودی اعلام خواهد شد.
رئیس کمسیون مستقل انتخابات که امروز دوشنبه ۳۰ میزان در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، گفت که استفاده از سیستم انگشت نگاری در انتخابات پارلمانی تجربه شد و ابراز امیدواری کرد که چالش های این سیستم در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حل شود.
صیاد افزود: هرکسی و نهادی که از تخلفات انتخابات سند و مدرک دارند با نهادهای مربوط در میان بگذارند؛ تمامی تخلفات بررسی خواهند شد و کمیتۀ ویژۀ در بارۀ آن تصمیم خواهد گرفت.
او همچنین از تمامی نامزدان انتخابات خواست که پوسترهای تبلیغاتی خود را از سطح شهر جمع‌آوری کنند؛ و الا یک تخلف انتخاباتی شمرده می‌شود.
صیاد در مورد میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی هم گفت که زابل و فراه از جمله ولایت هایی هستند که کم‌ترین میزان رأی‌دهنده را داشته اند.
او گفت که ۳۳ درصد رأی دهندگان در روز اول انتخابات زن بودند.
به گفته رئیس کمسیون انتخابات، آراء مراکزی که دیروز یک‌شنبه در آن انتخابات برگزار شده، هنوز شمرده نشده و با آمار ۴ میلیون رأی‌دهنده روز نخست انتخابات یکجا نگردیده است. میزان رأی‌دهندگان روز دوم همراه با انتخابات قندهار اعلام خواهد شد.
صیاد افزود: هنوز گزارش های کامل از ولایت ها نرسیده است؛ اما کارمندان ما تلاش می‌کنند که این گزارش‌ها را دریافت کنند و به زودی نتایج ابتدایی انتخابات را به مردم افغانستان تقدیم کنند.

صیاد تصریح کرد که آمادگی ها برأی انتخابات ریاست جمهوری نیز آغاز شده و آنها تلاش می‌کنند تا انتخابات ریاست جمهوری نیز در زمان تعیین شده برگزار شود.
به گفته او، صندوق ها از ولایات به مرکز انتقال داده نمی شوند؛ بلکه صرف معلومات آنها به مرکز اطلاعات کمسیون مستقل انتخابات منتقل می‌شود.
او همزمان از آغاز تلاش‌ها بری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بهار سال آینده خورشیدی خبر می‌دهد.
این در حالی است که دیروز احزاب سیاسی اعلام کردند که آراء بدون انگشت نگاری را نمی پذیرند. کمسیون مستقل انتخابات هم گفته است که بزودی در مورد برگه های رأیی که برچسب انگشت نگار ندارند تصمیم گیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.