سیاست

نبیل: جنرال بریتانیایی سفر مخفیانه غنی به پایگاه هوایی “چاک لالا” در پاکستان را هموار کرده بود

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنش به گفته های اشرف غنی، رئیس جمهور دولت سابق در صفحه توئیترش نوشته است که غنی یک روز بدون دروغگویی و عوام فریبی قومی نمی تواند زندگی کند.

رحمت‌الله نبیل، رئیس اداره استخبارات پیشین افغانستان از گفتگو جنرال کارتر جنرال بریتانیایی با اشرف غنی نیز انتقاد کرده گفته که “حضور یک جنرال در مسند مجری پرسش برانگیز است و این کار تلاشی برای توجیه ناکامی و فرار غنی است”.

آقای نبیل در برگه توییتر خود نوشته است که جنرال کارتر از سالها پیش بالای غنی سرمایه‌گذاری کرده بود.

او گفته است: ” این جنرال کارتر بود که در ابتدا غنی را انتخاب کرد و سپس در سال ۲۰۱۱ برای رهبری انتقال امنیتی از آیساف/ناتو به ANDSF برای او لابی گری کرد”.

نبیل می گوید که جنرال کارتر راه را برای سفر مخفیانه اشرف غنی به پایگاه هوایی “چاک لالا” پاکستان در ماه های اخیر هموار کرده بوده است.

به گفته نبیل اکنون جنرال کارتر در تلاش است تا فرار و شکست اشرف غنی و فروپاشی جمهوری را توجیه کند تا همدستی خود را در سرمایه گذاری روی شخص اشتباه پنهان کند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که اشرف غنی رئیس دولت سابق افغانستان در گفتگو با بی بی سی، دلیل اصلی سقوط نظام را اعتماد به “شرکای بین‌المللی” از جمله امریکا دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا