سیاستِتیتر یک

نبیل به اداره سیگار: دزدی ۱۶۹ میلیون دالر یگانه اتهام علیه اشرف غنی نیست

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور امروز (پنجشنبه ۱۵ میزان) در صفحه اجتماعی اش گفته است اداره «سیگار» با اعلام اینکه اتهامات مطرح شده علیه اشرف غنی مبنی بر انتقال ۱۶۹ میلیون دالر پول نقد از کشور هنگام فرارش را بررسی می کند، به دنبال آنست که نشان دهد تنها اتهام مطرح شده  علیه اشرف غنی همین یک مورد است.

آقای نبیل افزوده است این در حالیست که دزدی های اشرف غنی و تیم او از ابتدای حاکمیت شان شروع شده بود.

رئیس اسبق امنیت ملی کشور علاوه کرد که اداره سیگار بر علاوه بررسی اتهام ۱۶۹ میلیون دالر دزدی، باید به قضایای دیگری به شمول «حاجی محمد رسا» و «خلیل فیروزی» نیز بپردازد.  

حاجی محمد رسا مالک شرکت تامیناتی «شجاع آبدره» بود که به اتهام ۶۰۰ میلیون افغانی اختلاس در قرارداد خرید گوشت برای وزارت امور داخله برای مدتی بازداشت بود، اما او پس از یک ماه بازداشت آزاد گردید.

خلیل فیروزی نیز از یکی از بنیانگذاران کابل بانک بود که در ابتدا به جرم اختلاس به ده سال زندان محکوم شد، اما پس از یک سال به دستور اشرف غنی از زندان آزاد گردید.

اداره بازرسی ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان موسوم به سیگار روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد که کنگره آمریکا از این اداره خواسته تا اتهام های مطرح شده علیه اشرف غنی مبنی بر انتقال ۱۶۹ میلیون دالر پول نقد هنگام فرارش از کشور را بررسی کند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا