• انتشار: 21 اکتبر 2019
  • ساعت: 09:05
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38862
پرینت

نبیل: انستیتوت موثریت دولت ها به نفع غنی لابی گری کرده است

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی و از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، مدعی است انستیتوت حکومت داری خوب(ISE) به نفع غنی در انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان لابی گری کرده است.

رحمت الله نبیل روز گذشته در تویتی نوشت انستیتوت موثریت دولت ها که رئیس جمهور غنی یکی از بنیانگذاران آن می باشد در انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان دخالت کرده و با پرداخت پول به حلقه نزدیک غنی و مقامات ارشد حکومتی از آنها خواسته اهداف این انستیتوت را دنبال کنند.

به گفته رحمت الله نبیل، انستیتوت موثریت دولت ها با استفاده از نفوذ خود در ایالات متحده و تأثیر روی چهره های کلیدی و نهادهای حکومتی افغانستان استفاده و به نفع غنی لابی گری کرده است. این انستیتوت علاوه بر دخالت در انتخابات با پرداخت پول به حلقه نزدیک غنی و دیگر مقامات ارشد حکومت آنها را به دنبال کردن اهداف و برنامه های خود وادار ساخته است.

اقای نبیل در این تویت از سفارت امریکا در کابل خواست دخالت این انستیتوت در انتخابات را بررسی کند.

رحمت الله نبیل خطاب به سفارت امریکا در کابل نوشت:«ما خواستار تحقیق فوری در زمینه دخالت انستیتوت موثریت دولت ها که غنی یکی از موسسان است و در حال حاضر توسط کلر لاک هارت رهبری می شود، در انتخابات ششم میزان افغانستان هستیم.»

تیم انتخاباتی اشرف غنی اما دخالت انستیتوت موثریت دولت ها در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را یک اتهام بی اساس دانسته آن را رد کرده است.

نجیب دانش، سخنگوی تیم دولت ساز به رهبری اشرف غنی، گفت از آغاز تبلیغات انتخاباتی تاکنون رحمت الله نبیل اتهامات زیادی به تیم دولت ساز و شخص رئیس جمهور غنی وارد کرده که بیشترشان بی اساس بوده است.

باید گفت انستیتوت موثریت دولت ها در سال ۲۰۱۳ و قبل از رسیدن غنی به ریاست جمهوری تأسیس شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.