• انتشار: 21 اکتبر 2019
  • ساعت: 09:20
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38865
پرینت

نانسی پلوسی به طور مخفیانه به کابل آمد

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان امریکا در رأس یک هیأت بلندپایه به طور مخفیانه به کابل سفر و با مقامات افغان گفت و گو کرد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان امریکا در رأس یک هیأت عالی رتبه یک شنبه شب گذشته وارد کابل شد و با مقامات حکومتی، نمایندگان جامعه مدنی و فرماندهان ارشد و نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.

دفتر رئیس مجلس نمایندگان امریکا با تأیید سفر نانسی پلوسی به افغانستان اعلام کرد وی و هیأت همراهش دیدارها و گفت و گوهای مهمی با رهبران حکومت افغانستان داشته اند.

پلوسی گفت در دیدارهای انجام شده میان وی و هیأت همراهش با مقامات افغانس بر اهمیت مبارزه با فساد و نقش زنان در پروسه صلح تأکید شده است.

پلوسی و هیأت همراهش پس از سفر به اردن به طور غیرمنتظره وارد کابل شدند.

سفر رئیس مجلس نمایندگان امریکا به افغانستان با ورود وزیر دفاع این کشور به کابل همزمان شده است.

رئیس مجلس نمایندگان امریکا تأکید کرد زنان افغانستان در برخی زمینه ها پیشرفت کرده اند اما هنوز کارهای زیادی باید در زمینه دسترسی زنان و دختران افغان به فرصت های آموزشی و اقتصادی صورت گیرد و امنیت آنان تأمین گردد.

وی همین طور عملکرد نیروهای نظامی و دیپلمات های امریکا در افغانستان را ستود.

این در حالی ست که کارشناسان سفر رئیس مجلس نمایندگان امریکا و وزیر دفاع این کشور به افغانستان را بی ربط به یکدیگر نمی دانند به ویژه اینکه هنوز نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام نشده و سرنوشت مذاکره صلح با طالبان مشخص نیست.

به باور آنان امریکایی ها با سفرهای متعدد و مهم خود به افغانستان می خواهند آینده افغانستان را آن طور که امریکا دوست دارد رقم بزنند نه اینکه همه چیز را به صندوق های رأی و نظر مردم افغانستان رها کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.