برگزیده هاسیاستِتیتر یک

عبدالملک خطاب به مولوی حنفی؛ به سرنوشت «مخدوم عالم» دچار می شوی!

جنرال عبدالملک رهبر ازبک تبار حزب آزادی افغانستان در نامه ای به مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای طالبان {ازبیک تبار} گفته است که عاقبت همراهی با امارت اسلامی طالبان، دچار شدن به سرنوشت «مخدوم عالم» است.

مخدوم عالم که سه سال رئیس کمیسیون نظامی طالبان در فاریاب بود، شب گذشته (چهارشنبه ۲۲ جدی) به دستور معاون وزارت دفاع ملی طالبان در شهر مزارشریف بازداشت شد.

بازداشت مخدوم عالم موجی از اعتراضات قومی ازبک تباران را در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب به دنبال داشت و براساس گزارش ها تمامی افراد طالبان ازبک تبار، طالبان پشتون تبار را در این شهر خلع سلاح کرده اند.

گفته می شود که والی، فرمانده پولیس و رئیس امنیت طالبان نیز از شهر خارج شده اند و مردم نیز پرچم امارت اسلامی را پایین آورده و خواهان آزادی مخدوم عالم می باشند.

تظاهرات گسترده مردمی در شهر میمنه در ولایت فاریاب (پنجشنبه ۲۳ جدی) عکس صفحات اجتماعی

جنرال عبدالمک در نامه اش پیشنهاد داده است که مردمان شمال پیش از آنکه دیر شود متحدانه بخاطر ایجاد یک حکومت غیرمتمرکز با جهان امروزی و امارت اسلامی طالبان وارد گفتگو شوند تا از خونریزی بیشتر جلوگیری گردد.

او در این نامه اش خطاب به ازبک ها، تاجیک ها، هزاره ها و عرب ها و دیگر کسانی که به گفته ی او به خدمت امارت اسلامی در آمده اند، هشدار داده است که تمامی آنها در نهایت به سرنوشت مخدوم عالم دچار خواهند شد.

وی خطاب به مولوی عبدالسلام حنفی نوشته است: «احتراما می نگارم که من و شما با وجود اختلافات فکری و عقیدتی از یک ولایت و از یک قوم با تاریخ اوزبیک هستیم، نواسه های ده ها امپراتور تاریخ! جناب حنفی؛ شما یک شخصیت جهادی و یک عالم دینی هستید، جایگاه شما در بین اوزبیک و ترکمن مسلمان متفاوت است، انتظار قوم تان و همه ملت بیشتر از هرکسی نسبت به شما است.»

جنرال عبدالمک در نامه اش علاوه کرده است که «دستگیری مخدوم عالم که هزاران اوزبیک فاریابی خود را بخاطر طالبان کشت و هزاران فرزند قوای مسلح کشور را به خاک و خون کشانید، اما امروز خودش در چنین سرنوشتی گرفتار است! و فردا نوبت شما و قاری صلاح الدین ایوبی، ملا منصور سمنگانی، ابوادریس شولگره ای ومولوی عطاوالله و صدها طالب اوزبیک تبار، ترکمن تبار و تاجیک تبار نیز فرا می رسد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا