• انتشار: 28 سپتامبر 2017
  • ساعت: 23:39
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24618
پرینت

ناروی نیز تعداد سربازانش در افغانستان را افزایش می دهد

وزارت دفاع ناروی امروز اعلام کرد که به درخواست ناتو و آمریکا مبنی بر اشتراک بیشتر در افغانستان پاسخ مثبت داده و تعداد سربازانش را در افغانستان افزایش می دهد.

وزارت دفاع ناروی/نروژ به رسانه های محلی این کشور تایید کرد که این کشور به درخواست ناتو، آمریکا و انگلیس مبنی بر بازبینی سطح اشتراک شان در تلاش های نظامی در افغانستان پاسخ مثبت داده و تعداد سربازانش در افغانستان را افزایش می دهد.

این کشور در ماه جون سال جاری میلادی بود که تصمیم گرفت به اشتراکش در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه بدهد.

در حال حاضر این کشور ۵۰ سرباز در افغانستان دارد که با اعلام امروز وزارت دفاع این کشور به تعداد ۱۰ سرباز دیگر اضافه می گردد.

«این اریکسن سوریده» وزیر دفاع ناروی گفت: “وضعیت امنیتی در افغانستان تهدید می شود. از سوی دیگر، نفوذ گروه دولت اسلامی در این کشور طی سال های اخیر جدی بودن وضعیت امنیتی و پیچیدگی آن را افزایش داده است. تصمیم ناتو و آمریکا برای افزایش حضور نظامی در افغانستان بیانگر لزوم ادامه حمایت ها از نیروهای دفاعی افغانستان می باشد.”

گفتنی است که جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا و ینس استولتنبرگ رئیس سازمان ناتو که روز گذشته به طور سرزده وارد کابل شدند بر ادامه حمایت های نظامی از افغانستان تاکید ورزیدند.

ینس استولتنبرگ گفته بود که ۱۵ کشور عضو ناتو توافق کرده اند تا سطح اشتراک نظامی شان در افغانستان را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.