سیاست

نارضایتی وزیر دفاع طالبان از پراکندگی در صفوف نظامیان این گروه

یک پیام صوتی از ملا محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع طالبان در شبکه های اجتماعی انتشار یافته که در آن شنیده می شود وی از پراکندگی صفوف این گروه و پیشروی نیروهای جبهه مقاومت ابراز نارضایتی می کند.

در این پیام صوتی آقای مجاهد می گوید که پرچم امارت اسلامی در ولسوالی خوست و فرنگ ولایت بغلان توسط جنگجویان جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود که او آنها را «بغاوتگران» عنوان می کند، پایین آورده شده است.

وی گفت: «آنها آوازه کرده بودند که این ساحه را از مجاهدین گرفته اند، در حالی که مجاهد خود این ساحه را تخلیه کرده بودند و هیچ کس در ساحه نبود.»

ملا یعقوب در این فایل صوتی با گلایه می گوید که جنگجویان امارت اسلامی به بزرگان خود می گویند که در ساحه حضور دارند اما در واقع یکی از آنها نیز در ساحه حضور ندارند.

او در ادامه ظاهرا در کنایه به مسافرت نزدیک به بیش از یک صد تن از مقام های ارشد طالبان برای سفر حج، می افزاید که با آمدن عید، یکی به طرف خانه خود می رود و دیگری سودای حج در سر دارد.

وزیر دفاع طالبان می گوید «اگر عید در مسافری بگذرد پروا ندارد و ما از مناسبت هایی مانند عید بخاطر مسئولیت های خود باید بگذریم.»

قابل ذکر است که جبهه مقاومت ملی روز پنجشنبه هفته گذشته در پایگاه اطلاع رسانی اش اعلام کرد که مناطق «سچی بالا» و «سچی پایین» در ولسوالی خوست ولایت بغلان را از تصرف طالبان خارج ساخته و تلفات سنگینی نیز بر این گروه وارد کرده است.

در ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده نیز دیده می شود که پرچم طالبان توسط چندین مرد مسلح پایین کشیده می شود.

جبهه مقاومت در این خصوص گفته است که نیروهای طالبان از این مناطق فرار کرده اند و هم اکنون نیروهای این جبهه در این مناطق جابجا شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا