• انتشار: 27 سپتامبر 2020
  • ساعت: 14:51
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48998
پرینت

نادر نادری: طالبان در مذاکرات صلح وقت کشی می کنند

نادر نادری عضو هیات مذاکره کننده حکومت در قطر می گوید طالبان با استناد به توافق صلح خود با امریکا در مذاکرات صلح قطر به دنبال وقت کشی هستند.

عضو تیم مذاکره کننده دولت در قطر اعلام کرد طالبان به دنبال وقت کشی در مذاکرات صلح است.

نادر نادری شنبه شب به خبرنگاران گفت: طالبان با تلاش برای مذاکره مجدد در مورد توافقات قبلی انجام شده، وقت تلف می‌کند.

نادری افزود: «ما وقت را تلف نکردیم، طالبان وقت را تلف می‌کنند در حالی که مردم در کار ما سرعت می‌خواهند.»

به گفته عضو تیم مذاکره کننده دولت در قطر، طالبان به دنبال مذاکرات مجدد در مورد برخی از جنبه‌های توافقی است که آنان در ۲۹ فوریه در دوحه با آمریکا انجام دادند.

نادری گفت طالبان با هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در تلاش است تا دولت را در کابل تحت فشار قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: طالبان از خشونت‌ها به عنوان ابزاری برای افزایش فشار عمومی بر دولت استفاده می‌کنند. ما برای دفاع از ارزش‌های خود خسته نمی‌شویم و آماده هستیم تا در هر گفت‌وگویی شرکت کنیم.

به رغم اینکه نمایندگان گروه طالبان در دوحه قطر سرگرم گفت‌وگوهای صلح با هیات دولت است، اما حملات و کمین‌های نظامی آن‌ها علیه نیروهای نظامی و همچنین شهروندان افغانستان شدت یافته و در روزهای اخیر تعداد زیادی قربانی این حملات شدند.

آخرین اظهارات نمایندگان دولت در دوحه نشان می‌دهد که آنها برای رسیدن به آتش‌بس در این دور از مذاکرات بسیار امیدوارند در حالی که گروه طالبان دستیابی به آتش‌بس فوری را غیرممکن می‌داند.

هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان ابراز امیدواری کرده است در این دور بتوانند با طالبان در باره آتش‌بس به یک توافق مطلوب دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.