• انتشار: 19 آگوست 2020
  • ساعت: 13:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47395
پرینت

نادر نادری سخنگوی هیات مذاکره کننده حکومت برای صلح شد

به گفته‌ی یک عضو هیأت مذاکره کننده حکومت برای صلح، در حال حاضر، توافق شده تا از این به بعد، نادر نادری، عضو هیأت و رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، به عنوان سخن‌گوی هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان، با رسانه‌ها صحبت کند.

نادر نادری، رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، به عنوان سخن‎‌گوی هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان تعیین شد.

یکی از اعضای هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان گفت توافق صورت گرفته تا دو نفر، به نمایندگی از هیأت‌های دولت و طالبان، جزئیات مذاکرات صلح را با رسانه‌ها به اشتراک بگذارند.

به گفته‌ی این عضو هیأت، در حال حاضر، توافق شده تا از این به بعد، نادر نادری، عضو هیأت و رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، به عنوان سخن‌گوی هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان، با رسانه‌ها صحبت کند.

هرچند تا کنون مشخص نیست که گروه طالبان، چه کسی را به عنوان سخن‌گوی هیأت مذاکره‌کننده‌اش تعیین می‌کند، اما به گفته‌ی برخی از منابع، ممکن است سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، این مسؤولیت را پیش ببرد.

هرچند قرار بود گفت‌وگوهای مستقیم میان نمایندگان دولت افغانستان گروه طالبان، امروز (چهارشنبه، ۲۹ اسد)، در قطر آغاز شود، اما بنابر دلایل نامعلومی به تعویق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.