• انتشار: 9 سپتامبر 2021
  • ساعت: 14:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 62834
پرینت

ناتو ۳۰۰ سرباز برای کمک به افغان هایی که خارج شده اند اعزام کرد  

یک مقام ناتو گفته است که این سازمان ۳۰۰ تن از سربازان خود را برای کمک به افغان هایی که از افغانستان خارج شده اند اعزام کرده است.

یک مقام سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به دویچه وله گفته است که این سازمان ۳۰۰ تن از سربازان خود از «واحد مقابله با بحران» این سازمان را برای کمک به افغان هایی که از افغانستان در عملیات تخلیه خارج شده اند، اعزام کرده است.

از آخرین باری که ناتو از «واحد مقابله با بحران» خود استاده کرده ۱۶ سال می گذرد، و آن هم اعزام سربازان از این واحد برای کمک رسانی به بازماندگان توفند کاترینا در آمریکا و کمک رسانی پس از حادثه زلزله در پاکستان بود.

این سربازان در چندین نقطه از اروپا در کمپ های مهاجرین افغان مستقر شده اند. بیش از ۲۰ کشور عضو ناتو در این برنامه مشارکت می کنند.

این مقام ناتو اضافه کرد که بر علاوه صدها تن از پرسونل عضو ناتو از مراکز فرماندهی منطقه ای و مقر سازمان ناتو در بروکسل از این عملیات حمایت می کنند.

سازمان ناتو پیش تر در یک بیانیه اعلام کرده بود که نزدیک به دو هزار شهروند افغان که با این سازمان همکاری داشته اند پس از ورود طالبان به کابل از افغانستان تخلیه شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.