• انتشار: 9 ژانویه 2017
  • ساعت: 14:15
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17328
پرینت

ناتو ۲۰۰ سرباز را به فراه فرستاد

مقام های ائتلاف اعلام کرده اند که ۲۰۰ سرباز ناتو را که اکثر آنان ایتالیایی هستند به ولایت ناامن فراه فرستاده اند.ولایت فراه طی چند ماه اخیر ناامن گزارش شده بود و شورشیان طالبان چندین بار تصمیم تصرف این ولایت را گرفته بودند.

ناتو در اعلامیه‌ای گفته است: «جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان به درخواست والی ولایت فراه، ۲۰۰ سرباز گروه ائتلاف را برای پشتیبانی نیروی امنیتی و دفاعی به فراه فرستاده است.

مقام‌های ائتلاف گفته اند که این سربازان به صورت عمده مصروف آموزش و مشور‌ت‌دهی به نیروهای امنیتی افغانستان خواهند بود، اما استقرار این نیروها در هلمند و فراه نشان می‌دهد که نیروهای امریکایی و ناتو بار دیگر در این منازعه رو به وخامت کشانده می‌شوند.

سخنگوی ولایت فراه اعزام ۲۰۰ سرباز ناتو را تایید کرد و گفت که این سربازان که اکثر شان ایتالیایی اند، روز جمعه به شهر فراه رسیدند.

خبر اعزام سربازان ناتو به ولایت فراه زمانی اعلام می‌شود که وزارت دفاع ایالات متحده امریکا روز گذشته استقرار ۳۰۰ نیروی دریایی در بهار پیش رو در ولایت هلمند را اعلام کرد. سربازان نیروی دریایی ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۱۴ ولایت هلمند را ترک کرده بودند.

سال گذشته میلادی جنگجویان طالبان تلاش کردند که مراکز چندین ولایت را، از کندز و بغلان در شمال گرفته تا هلمند در جنوب و فراه در غرب کشور، تصرف کنند.

ماموریت جنگی نیروهای ناتو در افغانستان در آخر سال ۲۰۱۴ رسماَ پایان یافت، اما در ماه جون سال گذشته بارک اوباما صلاحیت‌ها و اختیارات بیشتر نیروی امریکایی را تصویب کرد که بعد از آن می‌توانند دست به حملات هوایی علیه طالبان بزنند. ایالات متحده امریکا هنوز هم ۸۴۰۰ سرباز در کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.