• انتشار: 16 سپتامبر 2020
  • ساعت: 01:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48568
پرینت

ناتو: طالبان برای حل منازعه باید خشونت ها را کاهش دهند

نماینده ملکی ناتو در افغانستان در دیدار با امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور غنی گفت طالبان برای فراهم شدن زمینه حل منازعه از راه سیاسی باید خشونت ها را کاهش دهند.

 نماینده‌ی غیرنظامی ناتو در افغانستان می‌گوید گروه طالبان باید به منظور فراهم‌شدن زمینه برای حل سیاسی منازعه، خشونت‌ها را کاهش دهد.

نمایندگی ناتو در افغانستان روز (سه‌شنبه، ۲۵ سنبله) در تویتی گفت آقای ستیفانو پونتیکورو نماینده غیرنظامی این نهاد با امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری افغانستان دیدار کرده است.

در این دیدار دو طرف سطح خشونت در افغانستان توسط گروه طالبان را غیرقابل‌قبول خواندند و بیان داشتند طالبان باید به منظور فراهم‌شدن زمینه برای حل سیاسی منازعه، خشونت‌ها را کاهش دهد.

این درحالی است که سه روز پیش (شنبه، ۲۲ سنبله) مذاکرات بین‌الافغانی صلح پس از ماه‌ها تلاش در شهر دوحه، با سخنرانی‌های عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، مایک پمپئو، وزیر خارجه‌ی امریکا و ملا عبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر افتتاح شد.

در این نشست نمایندگان ۱۳ کشور جهان و همچنان دبیران کل سازمان ملل متحد، سازمان همکاری‌های اسلامی و ناتو مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا نیز صحبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.