• انتشار: 3 دسامبر 2015
  • ساعت: 01:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4816
پرینت

ناتو سیستم دفاع هوایی ترکیه را تقویت می کند

درحالیکه تنش ها میان روسیه و ترکیه در حال افزایش است، ناتو می گوید که تصمیم دارد سیستم دفاع هوایی ترکیه را تقویت کند.

این در حالی صورت می گیرد که ترکیه و روسیه هر دو حضور نظامی خود را در مرزهای ترکیه-سوریه به شدت افزایش داده اند.

به باور برخی اگاهان امور، تصمیم جدید ناتو مبنی بر تقویت دفاع هوایی ترکیه، شاید یک پیروزی در مقابل روسیه برای ترکیه محسوب گردد. از زمانی که هواپیماهای ترکیه یک فروند هواپیمای روسی را در مرزهای ترکیه-سوریه مورد هدف خود قرار دادند، آنکارا به دنبال کسب حمایت اعضای ناتو بوده است.

ناتو در حالی این تصمیم خود را مطرح می کند که به تازگی روسیه حضور نظامی خود را در مرزهای سوریه و ترکیه و خاک سوریه به شدت افزایش داده است که به باور آگاهان می تواند تهدیدی برای نیروهای ترک محسوب شود.

روسیه کشتی های موسکووای خود را به همراه موشک اندازهای اس-۴۰۰ به خاک سوریه فرستاده است که ترکیه بدون حمایت متحدان آمریکایی و دیگران خود نمی تواند با روسیه مقابله کند.

گفته می شود که ناتو برای تقویت دفاع هوایی ترکیه قرار است کشتی و هواپیماهای جنگی به این کشور بدهد.

گرچه ناتو می گوید که تقویت دفاع هوایی ترکیه اقدامی علیه روسیه نخواهد بود، اما کارشناسان هشدار می دهند که این گونه اقدامات، تلاشهای صورت گرفته برای ترغیب روسیه به حمله به داعش را ملغی می کند.

همچنین این کارشناسان می گویند که احتمال فروکش کردن این تنش ها میان ترکیه و روسیه وجود دارد، زیرا سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیش تر اعلام کرد که قصد دارد با همتای ترک خود در حاشیه کنفرانس OSCE که در بلگراد برگزار می گردد دیداری داشته باشد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.