• انتشار: 2 فوریه 2021
  • ساعت: 10:15
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 53997
پرینت

ناتو به صلح افغانستان متعهد است

سفرای کشورهای عضو ناتو در دیدار با اعضای هیئت مذاکره‌کننده دولت در مورد روند صلح، حقوق بشر، حقوق زنان و اقلیت‌ها و ضرورت به اعلان آتش‌بس تبادل نظر کردند.

وزارت دولت در امور صلح اعلام کرد محمدمعصوم استانکزی رییس هیئت مذاکره‌کننده و شماری از اعضای این تیم با سفرا و نمایندگان کشورهای عضو ناتو به صورت آنلاین گفت‌وگو کردند.
در این نشست، اعضای هیئت مذاکره‌کننده در زمینه همکاری‌های ناتو در حمایت از حقوق بشر، حقوق زنان و اقلیت‌ها و ضرورت به اعلان آتش‌بس دوام‌دار صحبت کردند.

در پایان این نشست استیفانو پونتیکوروو نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان با ابراز امتنان از حضور اشتراک‌کنندگان گفت ناتو به تعهدات خود نسبت به حمایت از روند صلح افغانستان متعهد می‌باشد.
استانکزی با اظهار سپاس از حمایت‌های بین‌المللی به ویژه کشورهای عضو ناتو از روند صلح افغانستان و تأکید آن‌ها بر ختم خشونت‌ها، گفت که روند مذاکرات صلح به همان سرعتی که لازم است، به پیش نمی‌رود و نیاز است بنابر خواست مردم، آتش‌بس برقرار شود.

از سویی هم، اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نمایندگان زنان از ۱۶ ولایت افغانستان صحبت کردند.
عدم حضور طالبان در میز مذاکرات صلح، برقراری آتش‌بس و ختم خشونت‌ها، حفظ جمهوریت و دستاوردهای اخیر زنان، حفظ حقوق بشر و شمولیت زنان در روند مذاکرات از جمله مواردی بود که در این نشست روی آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
نمایندگان زنان از ولایات جوزجان، کابل، بدخشان، پروان، هلمند، تخار، پکتیا، پکتیکا، نیمروز، میدان‌وردک، بغلان، قندهار، سمنگان، ننگرهار، لوگر و دایکندی در این نشست حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.