• انتشار: ۹ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۵۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19298
پرینت

ناتو به ادامه حمایت های خود از دولت و نیروهای امنیتی افغاستان تاکید کرد

مامویت حمایت قاطع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان همزمان با مراسم تجلیل از (نهم حوت) «روز نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان»، بار دیگر به ادامه حمایت های خود از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان تاکید کرد.

جنرال جان نیکلسون فرمانده ماموریت حمایت قاطع ناتو و نیروهای آمریکایی در افغانستان با صدور بیانیه ای بار دیگر به ادامه حمایت های این سازمان از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان تاکید ورزید.

این در حالیست که افغانستان امروز (دوشنبه) برای اولین بار با نام گذاری نهمین روز ماه حوت به عنوان «روز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان» طی مراسمی از این روز و نیروهای امنیتی تجلیل کرد.

جنرال جان نیکلسون در بیانیه اش گفته است “در روز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، ما از تمامی نیروهای امنیتی افغانستان که به شهادت رسیده اند و یا زخمی شده اند، یاد می کنیم.”

او افزود که ماموریت حمایت قاطع ناتو به نیروهای امنیتی افغانستان مشاوره و آموزش می دهد تا این نیروها بتوانند از کشورشان محافظت کنند.

آقای نیکلسون همچنین افزود “این نیروها دوستان و شرکای قابل قدری برای ما هستند. افغانستان به داشتن چنین پسران و دخترانی که یونیفورم به تن دارند افتخار می کند.”

وی علاوه کرد “ناتو به افغانستانی با ثبات، خوشبخت و با صلح متعهد است و متعهد به افغانستان است زیرا معتقدیم ما شرکایی دوامدار در دولت، نیروهای امنیتی و مردم افغانستان داریم.”

لازم به ذکر است که امروز (دوشنبه) طی مراسمی از اولین روز نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که با اشتراک محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و شماری از مقامات عالی رتبه برگزار شد، تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.