• انتشار: 16 اکتبر 2017
  • ساعت: 14:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25101
پرینت

ناتو از پولیس کابل بخاطر جلوگیری از یک حمله تروریستی قدردانی کرد

ماموریت حمایت قاطع ناتو گفته است که بالاترین مراتب قدردانی اش را به پولیس کابل بخاطر جلوگیری از یک حمله تروریستی مرگبار در شهر پیشکش می کند.

دفتر مطبوعاتی ماموریت حمایت قاطع در بیانیه ای به نقل از جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفته است: “ماموریت حمایت قاطع بالاترین مراتب قدردانی اش را به پولیس ملی افغانستان بخاطر جلوگیری از یک حمله تروریستی مرگبار در شهر کابل پیشکش می کند.”

نیکلسون افزوده است: “آنهایی که به دنبال صدمه رساندن به غیرنظامیان بی گناه هستند، هرگز پیروز نخواهند شد.”

بیانیه همچنین علاوه می کند که ماموریت حمایت قاطع ناتو از پولیس ملی افغانستان بخاطر جلوگیری از رویدادی که می توانست حمله ای مرگبار باشد، قدر دانی می کند.

وزارت امور داخله کشور روز گذشته با نشر خبرنامه ای نوشت که نیروی پولیس در ساعات پایانی شنبه شب در حوزه پنجم پولیس شهر کابل یک موتر باربری مشکوک را دستور توقف داد، اما پس از آنکه راننده موتر باربری به دستور پولیس اعتنایی نکرد، پولیس او را به ضرب گلوله زخمی و متوقف نمود.

از موتر باربری این فرد دست کم ۳۰ بشکه مواد انفجار و دو بمب بزرگ کشف شد که پس از آن توسط تیم خنثی سازی وزارت داخله این بمب ها خنثی گردیدند.

بیانیه ماموریت حمایت قاطع خاطر نشان می کند: “ماموریت حمایت قاطع ناتو با افتخار در کنار پولیس ملی افغانستان و تمامی نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان برای محافظت از افغانستان می ایستد.”

تاکنون مشخص نشده است که مواد انفجار متعلق به کدام یک از گروه های تروریستی بوده است، اما تقریبا ۵ ماه پیش، گروه تروریستی داعش در اقدامی مشابه، یک موتر تانکر آب را که مملو از مواد منفجره بود در چهار راهی زنبق شهر کابل منفجر کرد.

در این رویداد دست کم ۱۵۰ تن جان خود را از دست دادند و صدها تن دیگر زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.