• انتشار: 31 دسامبر 2019
  • ساعت: 14:28
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40383
پرینت
در پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت سال نو میلادی مطرح شد

ناامنی جهان امروز را فراگرفته است/ دنیا به طور غیرمعمول در حال گرم شدن است

گوترش در پیام ویدیویی که در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویربرداری شده ضمن تاکید بر روند رو به رشد نابرابری و نفرت، از جهانی یاد کرد که درگیر جنگ‌های متعدد شده و به واسطه تغییرات اقلیمی به شکلی غیرمعمول در حال گرم شدن است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی ضمن اشاره به معضلاتی که پیش روی جهانیان است خواستار مشارکت بیشتر جوانان برای حفاظت از کره زمین شد.

آنتونیو گوترش در اظهارات خود گفت در حالی سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود «که بی اعتمادی و ناامنی جهان پیرامون ما را پر کرده است.»

وی در این پیام ویدیویی که در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویربرداری شده ضمن تاکید بر روند رو به رشد نابرابری و نفرت، از جهانی یاد کرد که درگیر جنگ‌های متعدد شده و به واسطه تغییرات اقلیمی به شکلی غیرمعمول در حال گرم شدن است.

به گزارش یورونیوز، دبیرکل سازمان ملل متحد در این خصوص افزود: تغییرات آب و هوایی مشکل جهان ما در بلند مدت نیست بلکه خطری است که در حال حاضر ما را تهدید می‌کند. ما نمی‌توانیم در این شرایط که سیاره در حال سوختن است نسلی بی‌تفاوت باشیم.

آنتونیو گوترش سپس با خطاب قرار دادن نسل جوان که از آن به عنوان منبع امید یاد می‌کند پیام سال نو خود را اینگونه ادامه داد: از اقدام برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، برابری جنسیتی وعدالت اجتماعی گرفته تا مسائل حقوق بشری نسل شما درخط مقدم قرار و مرکز توجهات قرار داد. اشتیاق و اراده شما (برای حل این مشکلات) برای من الهام بخش است.

دبیرکل سازمان ملل در این خصوص تاکید کرد: شما به درستی خواستار نقش‌آفرینی در شکل دهی به آینده هستید و من با شما همراه هستم. سازمان ملل متحد نیز در کنار شما و متعلق به شما است.

آقای گوترش همچنین با بیان اینکه سازمان ملل متحد سال ۲۰۲۰ هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد، به یک دهه تلاش و اقدام این سازمان برای رسیدن به اهداف مورد نیاز جهت توسعه پایدار و در پیش گرفتن رویکردی متوازن و منصفانه در جهانی سازی اشاره کرد و گفت: امسال جهان به جوانانی نیاز دارد که همچنان به اظهارنظر ادامه دهند، بزرگ فکر کنند و حد و مرزها را تغییر دهند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در پایان برای جوانان صلح و خوشبختی آرزو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.