• انتشار: 30 آگوست 2018
  • ساعت: 09:47
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28881
پرینت

میمنه در خطر سقوط به دست طالبان قرار دارد

مقام‌های محلی فاریاب می‌گویند که طالبان در اطراف شهر میمنه مرکز این ولایت تجمع کرده اند و این شهر با خطر سقوط مواجه است.

نقیب‌الله فایق، والی فاریاب می‌گوید از یک‌سال به اینسو هواپیماهای مسافربری به علت تهدیدهای امنیتی در میدان هوایی شهر میمنه فرود آمده نمی‌توانند و مردم ناگزیرند که با هواپیماهای نظامی مسافرت کنند. و تهدیدهای امنیتی باعث شده تا پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی نیز در این ولایت عملی نشوند.

در ماه ههای اخیر فعالیت گروه طالبان در اطراف میمنه افزایش یافته است و این گروه در تلاش حمله بر بخش‌های مهم این ولایت اند.

ساکنان فاریاب از گسترش ناامنی‌ها در این ولایت نگرانند و می‌گویند اگر وضعیت تغییر نکند، فاریاب به سرنوشت غزنی گرفتار خواهد شد.

نقیب، یک تن از ساکنان میمنه، گفت: «اکثریت مردم ما نگرانند که در مدت کوتاه شاید فاریاب نیز مثل غزنی سقوط کند.»

بر اساس گزارشات مقام‌های محلی فاریاب در دو هفته اخیر، نیروهای دولتی چندین پایگاه شانرا در شاهراه‌های قیصار-المار و میمنه-جوزجان ترک کرده‌اند.

در این میان، فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین از تلاش‌ها برای از میان برداشتن تهدیدهای امنیتی در فاریاب سخن گفت است.

این در حالی است که سه روز پیش یک کاروان بزرگ اردوی ملی که ولسوالی غورماچ را به مقصد ولسوالی قیصار ولایت فاریاب ترک کرده بود در راه با کمین طالبان روبرو شد که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان اردوی ملی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.