• انتشار: 23 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:58
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5399
پرینت

میلاد پیامبر در کابل تجلیل شد

مجمع ملی جوانان محفلی با شکوهی را به مناسبت تجلیل از سالروز میلاد نبی اسلام و هفته اخوت اسلامی در کابل برگزار کرد.

سید عبدالله هاشمی، رییس این مجمع، امروز (چهارشنبه) در محفلی که به همین مناسبت برگزار شده بود گفت: میلاد پیامبر یکی از روزهای مهم و سرنوشت ساز برای بشریت است که در این روز آخرین خورشید نبوت با طلوع خویش جهان را از ظلمت و تاریکی رهایی بخشید.

آقای هاشمی افزود: جشن میلاد پیامبر(ص) از یک سو بهترین فرصت برای اتحاد امت اسلامی بوده و از سوی دیگر عشق و ارادت مسلمانان را به پیامبر گرامی اسلام نشان می دهد.

کبری مصطفوی، عضو مجلس نمایندگان نیز در این محفل به ایراد سخن پرداخته گفت که پیامبر گرامی اسلام(ص) پیام آور صلح، وحدت، عدالت، همدلی، برادری، برابری و همسویی می باشد که با میلاد وی، خورشید رسالت، رحمت، کمال، عزت و آزادی درخشیدن گرفت.

مصطفوی، خاطر نشان کرد که مسلمانان وظیفه دارند تا از سالروز ولادت پیامبر اسلام(ص) تجلیل و قدردانی نمایند و در پرتو نور نبوت برای دست ‌یابی به وحدت و اخوت اسلامی کوشا باشند.

در همین حال نعمت الله کشاف، استاد دانشگاه کابل در این محفل، حضرت محمد(ص) را منجی عالم و رهنمای عالم بشریت عنوان کرده افزود که رسول گرامی اسلام نه تنها برای جامعه مسلمانان بلکه برای تمامی انسان های روی زمین، پیام دوستی و انسانیت را به ارمغان آورد.

آقای کشاف افزود که از این روز در حالی تجلیل به عمل می آید که امروز ده ها تن به نام اسلام در گوشه، گوشه دنیا سر بریده می شوند.

به گفته او؛ اسلام دین رحمت و مهربانی است که حتی برای سر بریدن انسان حیوانات نیز شرایطی را در نظر گرفته است که در آن شرایط رحم و مهربانی دیده میشود.

گفتنی است که دوازدهم ربیع الاول بنا به برخی روایات زاد روز پیشوای امت اسلامی و پیامبر مهربانی است و بنا به برخی روایات دیگر، هفدهم این ماه میلاد پیامبر می باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.