• انتشار: 21 فوریه 2020
  • ساعت: 01:25
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41789
پرینت

میررحمان رحمانی با وزیر خارجه و رئیس پارلمان روسیه دیدار کرد

رییس پارلمان روسیه افزود «ما از وضعیت کنونی افغانستان آگاه هستیم و به همین دلیل تاکید می‌کنم که تلاش مشترک برای مبارزه با تروریزم یکی از اولویت های روسیه است.»

میررحمن رحمانی، رییس مجلس نمایندگان افغانستان در سفرش به مسکو با وزیر خارجه و رییس پارلمان روسیه دیدار کرد.

وزیرخارجۀ روسیه ابراز امیدواری کرد اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روی تلاش‌های صلح دراین کشور تاثیرمنفی نگذارد.

خبرگزاری دولتی انترفکس گزارش داد وزیرخارجۀ روسیه به آقای رحمانی گفته است یک‌بار دیگر خبرهای جدی و تاحدی زیاد خوشبین‌کننده در مورد آغاز گفت‌وگو میان افغان‌ها دریافت کرده اند و انتظار می‌رود همه مسایل مهم درآن مورد بحث قرارگیرد.

وزیرخارجۀ روسیه گفت این کشور برای حمایت از گفت‌وگوهای میان افغان‌ها آمادگی دارد.

او گفت مسکو با عادی شدن اوضاع در افغانستان همکاری خود با این کشور را از طریق بازسازی پروژهای ایام اتحاد شوروی در افغانستان ادامه خواهد داد.

ویچسلاو والودین، رییس پارلمان روسیه  در این دیدار به رییس مجلس نماینده‌گان کشور گفت: مسکو به همکاری‌هایش با حکومت افغانستان در زمینه های مختلف از جمله مبارزه با تروریزم و قاچاق مواد مخدر متعهد است.

آقای والودین گفت: همکاری روسیه با افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم و قاچاق مواد مخدر می‌تواند بسیار مفید واقع شود و این دیدار و گفتگوهای ما شروع همکاری‌های بیشتر خواهد بود.

رییس پارلمان روسیه افزود «ما از وضعیت کنونی افغانستان آگاه هستیم و به همین دلیل تاکید می‌کنم که تلاش مشترک برای مبارزه با تروریزم یکی از اولویت های روسیه است.»

اقای والودین همچنان افزود: «تصمیماتی که در مورد افغانستان گرفته می‌شود، باید زیر نظر سازمان ملل باشد. روسیه متعهد به روابط دوستانه، کمک های موثر، اعتماد و عدم مداخله در امور کشور های مسقل است، اما تصمیم‌های ایالات متحده آمریکا و برخی کشور های دیگر، نشان دهنده دخالت در امور افغانستان است.»

در این دیدار، رییس پارلمان روسیه به رییس پارلمان کشور، پیشنهاد ایجاد یک کمیتۀ مشترک پارلمانی را نموده و خواهان اشتراک نماینده های پارلمان کشور در نشست های آینده در مورد افغانستان شد.

میر رحمان رحمانی خاطرنشان کرد: افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم به ویژه داعش که تهدیدی در برابر هر دو کشور می‌باشد، متعهد است. اقداماتی در راستای از بین‌ بردن پناه‌گاه‌های داعش صورت گرفته که کافی نیست.

در این سفر میررحمان رحمانی را شماری از نمایندگان مجلس همراهی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.