• انتشار: 29 دسامبر 2018
  • ساعت: 18:46
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31243
پرینت
حمد الله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهور

میان دشمن خوب و بد تفکیک نخواهیم کرد

همان گونه که میان تروریست خوب و بد تفکیک نمی‌کنیم، میان دشمن خوب و بد هم تفکیک نخواهیم کرد؛ کسی که جنگ می‌خواهد، افغانستانیها را می‌کشد، برای منافع بیگانگان، افغانستان را ویران می‌کند یا تهدید می‌آفریند، با تمام توان جلوش را می‌گیریم.

در گرماگرم تلاش‌ها برای صلح در افغانستان، مقام‌های ارشد امنیتی بر مبارزۀ جدی در برابر مخالفان مسلح تأکید می‌ورزند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور می‌گوید با کسانی صلح خواهد شد که قلبا آماده صلح باشند.

آقای محب که امروز در مراسم معرفی اسدالله خالد به عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی، سخن می‌گفت، هشدار داد کسانی که جنگ می‌خواهند و برای منافع بیگانگان افغانستان را ویران می‌کنند، جلو شان با تمام نیرو گرفته خواهد شد.

او گفت: «همان گونه که میان تروریست خوب و بد تفکیک نمی‌کنیم، پس از این، میان دشمن خوب و بد هم تفکیک نخواهیم کرد؛ کسی که جنگ می‌خواهد، افغانستانیها را می‌کشد، برای منافع بیگانگان، وطن خود را ویران می‌کند یا تهدید می‌آفریند، با تمام توان جلوش را می‌گیریم.»

اسد الله خالد سرپروست وزارت دفاع نیز در این مراسم گفت از این پس استراتیژی جنگ از حالت دفاعی به حالت تهاجمی تغییر خواهد کرد و دشمن را در لانه های شان هدف قرار خواهیم داد.

در همین حال سخنگوی طالبان بازهم گفتگو با نمایندگان دولت وحدت ملی را در نشست جده رد کرده است و گفته است برنامه ای برای مذاکره با نمایندگان دولت را نداریم.

این در حالیست که رسانه های پاکستانی از موافقت طالبان برای گفتگوی مستقیم با نمایندگان دولت افغانستان خبر داده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.