• انتشار: 3 جولای 2017
  • ساعت: 14:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22165
پرینت

مک‌کین: بدون همکاری پاکستان صلح در افغانستان تامین نمی‌شود

جان مک‌کین، سناتور ایالات متحده امریکا روز یک‌شنبه گفت که بدون همکاری پاکستان در افغانستان و یا در باقی منطقه صلحی تامین نخواهد شد. او در آستانه تجدیدنظر استراتژی آمریکا در افغانستان با مقام‌های پاکستان دیدار کرد.

مک‌کین، رئیس کمیته نیروی مسلح سنای ایالات متحده در سفرش به پاکستان با سرتاج عزیز، مقام ارشد سیاست خارجی پاکستان و همچنین قمر جاوید بجوا لوی درستیز این کشور دیدار کرد.

مک‌کین به یک تلویزیون پاکستانی گفت: «مناسبات ما احتمالاَ مهم‌تر از هر زمان دیگر در گذشته است.»

دو مقام امریکایی ماه گذشته به خبرگزاری رویترز گفتند که حکومت رئیس جمهور ترامپ در تلاش روی دست گرفتن موضع سخت‌تر علیه اسلام آباد به دلیل گروه‌های شورشی مستقر در این کشور است که از آنجا حملاتی را در افغانستان برنامه ریزی می‌کنند.

مک‌کین که سناتور لیندسی گراهام، الیزابت وارن، شلدون وایت هاوس و دوید پردو او را در این سفر همراهی می‌کردند، گفت: «بدون پاکستان، ما صلحی در منطقه نخواهیم داشت.»

سرتاج عزیز، مشاور امور خارجی نخست وزیر نواز شریف گفت که مشارکت استراتژیک پاکستان و ایالات متحده امریکا «برای دستیابی به صلح و ثبات در منطقه و فراتر از آن اساسی است.»

همچنین اردوی پاکستان در اعلامیه‌ای گفته است که لوی درستیز قمر جاوید بجوا همکاری ایالات متحده امریکا را «عامل کلیدی» برای امنیت خوانده و مک‌کین روی همکاری میان پاکستان و افغانستان تاکید کرده است.#DW

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.