• انتشار: 20 آوریل 2017
  • ساعت: 08:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20201
پرینت

مکتب رسالت در غرب کابل گشایش یافت

مکتب ابتدائیه “رسالت” واقع در گردنه کوه چهل دختران با حضور سران وزارت معارف در غرب کابل، منطقه دشت برچی گشایش یافت.

محمد عارف حیدری فعال مدنی و سیاسی، هنگام افتتاح این مکتب گفت: زندگی امروز بشر بدون علم و دانش معنی ندارد. او با بیان اینکه طی کردن مسیر ترقی و پیشرفت بدون علم و دانش ناممکن است افزود: دست آوردهای امروز جهان پیشرفته از برکت علم و دانش می باشد که اساس‌اش از مکتب است.

آقای حیدری خطاب به والدین گفت: نسل جدید باید با ارزش‌های اسلامی آشنا شوند و از تمام ارزشهای اسلامی و دینی با خبر باشند.

حیدری گفت: اگر نسل جدید درست کنترل نشود، با تهاجم گسترده فرهنگی امروز، تا چند سال دیگر همه الگوهای رفتاری و گفتاری این‌ها، از سریال‌های مبتذل غربی و ترکی خواهد بود که از طریق رسانه های افغانستان نشر می شوند.

حیدری با بیان اینکه فردای کشور بدست این نسل می باشد، از دولت خواست که در راستای درس و کتاب برای نسل کوتاهی نکند.

وی با انتقاد از وزرات معارف گفت: سالانه وزارت معارف ۳۰ درصد بودجه انکشافی را مصرف کرده نمی تواند در صورتیکه بعضی مکاتب در مرکز افغانستان  فرش و خیمه ندارند.

آقای حیدری خطاب به مردم محل چهل دختران گفت: با اتحاد و همکاری شما مردم، ما می‌توانیم زمینه ارتقاء این مکتب ابتدائیه را به لیسه و ایجاد شفاخانه معیاری را نیز در این محل برای شما مهیا سازیم .

در همین حال، محمد شریف انوری مدیر تعلیمی حوزه‌ی ۱۳ گفت: مکتب ابتدائیه رسالت به همکاری صادقانه محمد عارف حیدری افتتاح شد و تقدیر و تشکر فراوان از زحمات حیدری داریم.

آقای انوری با انتقاد از مداخله بعضی جهت ها گفت: بعضی ها در کارهای معارف مداخله دارند و نمی گذارند مردم صاحب مکتب شوند.

وی افزود: بعضی مشکلات که در مکاتب غرب کابل موجود بود با سعی و تلاش بعضی از بزرگان به خصوص محمد عارف حیدری حل شده است.

گفتنی است که مکاتب خاتم الانبیا، امام جعفر صادق، بی بی خدیجه، آصف مایل، قلعه علی مردان، خاتم المرسلین، مفید، توحید و کته بلندی نیز توسط تلاش محمد عارف حیدری در مناطق مختلف کابل ایجاد و توسط ایشان افتتاح گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.