• انتشار: 30 ژوئن 2017
  • ساعت: 14:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22034
پرینت

موگرینی: صلح در افغانستان به نفع تمامی کشورهای منطقه است

فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی گفته است کشورهای منطقه دریافته اند که صلح و امنیت در افغانستان به نفع تمامی کشورهای منطقه است.   

خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی که در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل حضور داشت، به خبرنگاران گفت که امنیت و صلح در افغانستان به نفع تمامی کشورهای منطقه است.

خانم موگرینی همچنین گفت “پیش بینی در مورد افغانستان مانند همیشه دشوار است، اما افغانستان رهبری متعهدی دارد. افغانستان را کشوری می بینم که آماده تغییر است و برای این تغییر نیاز به حمایت منطقه و بین الملل دارد. و همچنین شرکای منطقه ای افغانستان را می بینم که آماده حمایت از این پروسه هستند، زیرا به نظرم همگی متوجه شده اند که صلح و امنیت و پیشرفت در افغانستان به نفع تمامی کشورهای منطقه است.”

لازم به ذکر است که روز گذشته (پنجشنبه) نشست وزرای دفاع ناتو در خصوص افغانستان در شهر بروکسل بلجیم برگزار شد که پس از این جلسه، ناتو تصمیم به افزایش تعداد سربازانش در افغانستان گرفت.

گزارش ها حاکی از آنست که ناتو تا ۳ هزار سرباز به افغانستان اعزام می کند، اما هنوز مشخص نشده است که این سربازان از کدام کشورهای عضو ناتو خواهند بود.

ینس استولتنبرگ سرمنشی ناتو در نشستی خبری گفت که تاکنون ۱۵ کشور اعلام آمادگی برای اعزام سرباز به افغانستان کرده اند و انتظار می رود که کشورهای دیگر نیز به این جمع اضافه شود.

ناتو در حال حاضر در حدود ۱۳ هزار سرباز در افغانستان دارد که بیشتر این سربازان به نیروهای امنیتی افغانستان در بخش آموزش و مشوره دهی کمک می کنند.

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان چند ماه پیش اعلام کرده بود که به چند هزار سرباز دیگر در افغانستان نیاز دارد تا بتواند ماموریت را در افغانستان تمام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.