امنیت و جرایم

مولوی یعقوب مجاهد برای بررسی وضعیت امنیتی به ولایت پنجشیر رفت

مولوی محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع طالبان همزمان با ادامه گزارش ها درباره تشدید تنش های مسلحانه در ولایت شمالی کشور به ویژه پنجشیر، روز گذشته (جمعه ۳۰ ثور) به این ولایت سفر کرد.

آقای مجاهد در سفر به این ولایت با متنفذین قومی و مسئولین امنیتی امارت اسلامی در این ولایت دیدار کرده و از مردم خواست تا «شکار تبلیغات دشمن نشوند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.»

وی ضمن درخواست از مردم برای همکاری با مسئولین امارت اسلامی، تاکید کرد که طالبان به هیچ فرد و یا گروه اخلال گر اجازه بر هم زدن امنیت را نخواهد داد.

سرپرست وزارت دفاع امارت اسلامی در حالی به ولایت پنجشیر رفته است، که دست کم طی دو هفته گذشته میزان حملات مسلحانه علیه مواضع طالبان در ولایات شمالی کشور به ویژه ولایات پنجشیر، تخار، سمنگان و بغلان افزایش یافته است.

در همین حال منابع مردمی از ولایت پنجشیر می گویند که نظامیان طالبان در این ولایت همچنان از برخی از خانه های مردم ملکی به عنوان پایگاه نظامی استفاده می کنند.

منابع علاوه می کنند که این اقدام طالبان سبب شده که مردم مناطق زندگی شان را ترک کنند و به کوچ اجباری تن دهند.

هفته گذشته شماری از رهبران احزاب سیاسی و مقام های پیشین در نشستی در شهر انقره ترکیه به میزبانی مارشال عبدالرشید دوستم، حمایت خود را از «مقاومت های مسلحانه علیه طالبان» اعلام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا