• انتشار: 5 دسامبر 2020
  • ساعت: 15:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 51647
پرینت

موفقیت اطلاعات روز و تاسیس تلویزیون سا، دو موفقیت مهم فرهنگی

اما انتظار می‌رود که رسانه‌ها، مخصوصا رسانه‌های تصویری و شنیداری به کارویژه‌های افزایش علم، ارتقای تفکر و رشد خرد انتقادی بیشتر توجه کنند. رسانه‌ها زمانی به سه کار ویژه مذکور به خوبی عینیت می‌بخشند که خود را از سلطه قدرت و بازار رها کرده باشند.

اطلاعات روز و ساموفقیت روزنامه اطلاعات روز و آغاز به فعالیت تلویزیون “سا” دو رخداد فرهنگی مهم و قابل ستایش است که در هفته گذشته بوقوع پیوست. با توجه به کمیت رسانه‌ها و وجود آزادی بیان، استفاده از دموکراسی رسانه‌ای تعبیر غریبی نخواهد بود. رسانه‌ها تا کنون در ایفای دو نقش پرکردن اوقات فراغت و تولیدی شادی و اطلاع رسانی موفق بوده است.

تنوع برنامه‌ها و مخفی نماندن هیچ مطلبی از چشمان تیزبین رسانه‌ها، شاهد بر مدعا است. یک نمونه آن موفقیت روز نامه اطلاعات روز است. لازم است که این موفقیت را به خانواده رسانه‌های چاپی کشور و مخصوصا تیم روزنامه اطلاعات روز و جوان پر تلاش ذکی دریابی تبریک و شادباش عرض‌کنم.

اما انتظار می‌رود که رسانه‌ها، مخصوصا رسانه‌های تصویری و شنیداری به کارویژه‌های افزایش علم، ارتقای تفکر و رشد خرد انتقادی بیشتر توجه کنند. رسانه‌ها زمانی به سه کار ویژه مذکور به خوبی عینیت می‌بخشند که خود را از سلطه قدرت و بازار رها کرده باشند. در این صورت است که انسان‌های عالم، خردمند، پیشرو، فرهیخته، حکیم و منتقد پرورش می‌یابد. هنر فاخر، ماندگار و تاریخ ساز تولید می‌شود. زیرا هنر ناب و ماندگار زاده ژرف اندیشی و تفکر ناب است نه محصول برانگیختگی خیال، عواطف و احساسات.

هدف کار فرهنگی پرورش انسان‌های فرهیخته و ژرف اندیش است نه انسان خیالی و احساسی. زمانی به دوست عزیزم آقای رویش و همکارانش این موفقیت را، تبریک عرض می‌کنم که از وضعیت موجود فراتر رود و “سا” را در جایگاه واقعی آن مانند “معرفت” قرار دهد تا خلای موجود رسانه‌ای را پرکند؛ تولید علم، اندیشه، ژرف اندیشی، خرد انتقادی و در یک کلام حرکت به سمت پرورش انسان توانمند و هنر ناب و فاخر.

داکتر امان فصیحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.