• انتشار: 27 جولای 2015
  • ساعت: 15:20
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1256
پرینت

موسسه های اموزشی به ۱۰ هزار دانشجو تخفیف در فیس می دهند

وزارت اطلاعات فرهنگ با همکاری ۲۶ موسسه اموزشی قراردادی به منظور تخفیف شهریه/فیس ادامه تحصیل جوانان در موسسه های آموزشی امضاء کرد.

داکتر کمال سادات، معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز (دوشنبه) قراردادی را به منظور تخفیف برای دانشجویان که به دلیل بالا بودن فیس از ادامه تحصیل باز مانده بودند با ۲۶ موسسه اموزشی به امضاء رساند.

آقای سادات، هنگام امضای این قرارداد گفت که پذیرش دانشجو ملاک مشخصی ندارد و فرم پر شده متقاضیان به موسسه مورد نظر ارسال می شود و موسسه ها در مورد دانشجویان تصمیم می گیرند که متقاضی واجد شرایط می باشد یا خیر.

معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطر نشان کرد که با این قرارداد شهروندانی که آرزوی تحصیل دارند به آرزو و آرمانشان می رسند.

گفتنی است که براساس این قرار داد مسئولان موسسات آموزشی متعهد شده اند که بیش از ۱۰ هزار تن دانشجو را شامل پروسه تخفیف و ۳۷۴ تن به صورت بورسیه کامل در این موسسات بپذیرند.

موسسه های همکار با وزارت اطلاعات و فرهنگ بین ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف به دانشجویان می دهد.

رئیس یکی از موسسات عالی گفت که تنها راهی که کشور را به پیشرفت و آبادانی می رساند اموزش و علم است.

وی اظهار کرد، ما منافع شخصی خود را فدای جامعه جوان می کنیم و از والدین عزیز نیز خواهش می کنیم که شرایط تحصیل را برای جوانان فراهم سازند.

او از جوانان نیز خواهش کرد که از موقیعت ها به بهترین شکل استفاده کنند و وقت باارزش خود را، صرف یادگیری و علم کنند.

بر اساس گزارشات منتشر شده نهادهای دولتی و غیر دولتی، حدود ۶۵ درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند که حدود ۲۰۰ هزار تن آنان وارد رقابت کانکور می شوند که بیش سه چهارم آنان جذب نمی شوند.

سالانه تعداد کثیری از دانش آموزان به دلیل ناکام ماندن در کانکور، دست به مهاجرت می زنند و رویاهایشان در کشورهای جهان اول جستجو می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.