• انتشار: 4 ژوئن 2020
  • ساعت: 12:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44831
پرینت
واکسن ضد کرونا حکیم الکوزی شناسایی شد

مورفین و تریاک ترکیبات اصلی واکسنی که اعتیاد آور است

وحید الله مجروح معین عرضه و خدمات وزارت صحت عامه گفت محصولی که حکیم الکوزی ادعا می‌کند واکسین کرونا ست در اصل از انواع مواد مخدر از جمله «مورفین و تریاک» تهیه شده است.

 وزارت صحت عامه اعلام کرد محصولی که حکیم الکوزی به عنوان واکسین کرونا به مردم عرضه می کرد، حاوی مواد مخدر از جمله مورفین و تریاک است.

وحید الله مجروح معین عرضه و خدمات وزارت صحت عامه روز (چهارشنبه ۱۳ جوزا) در یک نشست خبری گفت محصولی که حکیم الکوزی ادعا می‌کند واکسین کرونا است، در لابراتوار مرکزی این وزارت بررسی و ترکیبات آن شناسایی شده است.این محصو از انواع مواد مخدر از جمله «مورفین و تریاک» تهیه شده است.

آقای مجروح گفت گزارش مفصل یافته‌های لابراتوار مرکزی وزارت صحت عامه به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

مقامات صحی می‌گویند این محصول هیچ‌گونه تاثیری در درمان بیماران مبتلا به کرونا ندارد و به عنوان مسکن موقتی عمل می‌کند که ممکن است به اعتیاد منجر شود.

حکیم الکوزی، طبیب یونانی که از قندهار به کابل آمده ادعا می‌کند که واکسین کرونا را ساخته است.

وی واکسین ساخته‌ی خودش را به شمار زیادی از بیماران تجویز کرده و مدعی است که شفابخش واقع شده است. او وزارت صحت عامه را به چالش خوانده تا واکسین او را روی بیماران شفاخانه افغان جاپان آزمایش کند.

اما معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت گفته است «بیماران کووید۱۹ در شفاخانه‌ی افغان جاچان افراد محکوم به مرگ و حیوانات آزمایشگاهی نیستند که اجازه داد تا داروی ترکیب شده از مواد مخدر روی آن‌ها آزمایش شود».

پیش از این وحیدالله مجروع گفته بود واکسین چیزی نیست که یک شبه در خانه ساخته شود. او از همه شهرواندان کابل خواسته بود تا قبل از تائید نشدن واکسین حکیم الکوزی از طرف وزارت صحت، نباید با نوشیدن شیره‌‌ی تریاک هرنوع مواد مخدر دیگر به نام واکسین کرونا، اغفال شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.