• انتشار: 3 ژانویه 2021
  • ساعت: 16:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 52786
پرینت

موتر شورای علمای کاپیسا هدف مان مغناطیسی قرار گرفت/۹ نفر زخمی شدند

عبدالشایق شورش کوهستانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کاپیسا گفت حوالی ساعت ۲:۰۰ پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۱۴ جدی) موتر رئیس شورای علمای کاپیسا در روستای «صیاد» شهر محمود راقی مورد حمله ماین مغناطیسی قرار گرفت.

مسئولان امنیتی در ولایت کاپیسا تأیید می‌کنند در انفجار ماین در شهر محمودراقی، مرکز این ولایت، پنج غیرنظامی کشته شده‌اند.

عبدالشایق شورش کوهستانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کاپیسا گفت این رویداد حوالی ساعت ۲:۰۰ پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۱۴ جدی) در روستای «صیاد» شهر محمودراقی رخ داده است.

آقای کوهستانی افزود نُه غیرنظامی دیگر نیز در این رویداد زخمی شده‌اند. او تأکید کرد زخمیان هم‌اکنون برای درمان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

از سویی هم، او گفت این رویداد ناشی از انفجار یک حلقه ماین مقناطیسی بوده که موتر حامل میرویس کریمی، رییس شورای علمای کاپیسا را هدف قرار گرفته است.

به گفته‌ی سخن‌گوی فرماندهی پولیس کاپیسا، در این رویداد خود آقای کریمی نیز زخمی شده‌ است. او افزود او به‌صورت سطحی زخمی شده و وضعیت صحی‌اش نیز خوب است.

هنوز مسئولیت این رویداد را شخص و یا گروهی به عهده نگرفته است. اما در بیشتر نقاط ولایت کاپیسا در شمال کابل، جنگ‌جویان گروه طالبان حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.