• انتشار: 4 جولای 2020
  • ساعت: 09:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45469
پرینت
خلیلزاد با غنی و عبدالله گفت و گو کرد

موانع مذاکرات بین الافغانی باید هرچه زودتر رفع گردد

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفت هرچه مذاکرات بین الافغانی به تاخیر بیفتد، مخربین این روند فرصت بیشتری به دست می آورند.

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان می‌گوید، در نشست ویدیویی با رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی تأکید کرده است که موارد باقی‌مانده برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی باید به زودی حل شوند.

او می‌افزاید تأخیر در این زمینه سبب ایجاد فرصت برای مخربین روند صلح می‌شود.

آقای خلیلزاد روز جمعه،۱۳ سرطان در توییتی نگاشت این سخنان را در هفتۀ جاری با محمداشرف غنی، رئیس جمهور و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی بیان کرده است.

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان افزود دو طرف همچنین در این نشست در بارۀ مؤثریت اقتصادی صلح و چالش‌هایی که سبب جنگ در افغانستان است، نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

گفتنی‌ست روز سه‌شنبۀ گذشته دهم سرطان شورای عالی مصالحۀ ملی اعلام کرد خلیلزاد از طریق نشست ویدیویی با رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رئیس این شورا گفت‌وگو کرده است.

شورای عالی مصالحۀ ملی گفته بود در این نشست ویدیویی هر دو طرف در بارۀ آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در بارۀ صلح و آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صحبت کرده‌اند.

بر بنیاد خبرنامۀ این نهاد همچنان در این گفت‌وگوی ویدیویی در بارۀ کاهش خشونت، کامل‌شدن روند رهایی زندانیان، آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و پشتی‌بانی منطقه‌یی از روند صلح بحث شده و همه طرف‌ها بر کاهش خشونت برای حرکت به سوی مذاکرات صلح و دست‌یافتن به توافق به رهبری و مالکیت افغانان تأکید کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.