• انتشار: 28 جولای 2020
  • ساعت: 15:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46317
پرینت
خلیلزاد با مقامات نروی دیدار و گفت و گو کرد

موانع آغاز مذاکرات بین الافغانی بررسی شد

آقای خلیلزاد و وزیر خارجۀ ناروی بر حضور معنی‌دار زنان افغان در گفتگوهای بین‌الافغانی و دست ‌یابی به صلح پایدار در این کشور تاکید کرده اند.

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ در امور صلح افغانستان با اینه اریکسون سوریده، وزیر امور خارجه ناروی، دیدار و از تلاش‌های این کشور برای تامین صلح در افغانستان قدردانی کرد.

سفارت ایالات متحده در ناروی روز (دوشنبه ۲۷ جولای، ششم اسد) در یک اعلامیه‌ای گفت زلمی خلیلزاد در سفرش به ناروی با اینه اریکسون سوریده، وزیر خارجۀ و برخی از مقام‌های این کشور دیدار کرده و دو طرف موضوع صلح افغانستان را به بررسی گرفته اند.

در آعلامیه آمده است: «سفیر خلیلزاد در باره موانع فرا راه آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح و این که تمامی طرف‌ها برای از میان برداشتن این موانع چی کارهایی می‌کنند معلومات داد.»

به گفته این سفارت همچنان آقای خلیلزاد و وزیر خارجۀ ناروی بر حضور معنی‌دار زنان افغان در گفتگوهای بین‌الافغانی و دست ‌یابی به صلح پایدار در این کشور تاکید کرده اند.

خلیل‌زاد دور تازه سفرهایش را در ۲۴ ماه جولای آغاز کرد. در این دور او به ناروی، بلغاریا، پاکستان، افغانستان و قطر سفر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.