سیاست

مهلت تحویل‌دهی اسناد شهرک‌ها و دفاتر رهنمای معاملات برای یک هفته دیگر تمدید شد

وزارت عدلیه طالبان مهلت تحویل‌دهی اسناد مورد ضرورت شهرک‌ها، رهنمای معاملات، و موترفروشی‌ها برای بررسی به این وزارت را برای یک هفته دیگر تمدید کرد.

مفتی محمد بشار، سخنگوی وزارت عدلیه امروز یکشنبه، ۲۳ عقرب در یک نشست خبری از این موضوع خبر داد و از مالکان شهرک‌ها، دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها خواست تا اسناد خواسته شده را به زودترین فرصت به ادارات مربوط از جمله به وزارت عدلیه ارایه کنند.

او افزود که اسناد شهرک‌ها پس مواصلت به ادارات مربوط مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مطابق پلان وزارت شهرسازی باشد و در صورتی که از حق خود تجاوز کرده باشند، جواز شان لغو خواهد شد.

در این نشست، مولوی محمد نور غاور، رییس قضایای امارت وزارت عدلیه نیز گفت که بر اساس بررسی‌های ابتدایی تا کنون ۱۰ الی ۱۵ شهرک بزرگ تثبیت شده که غیر قانونی اعمار شده و یا زمین آن غصب شده است.

همچنین مولوی احسان‌الله وثیق، رییس امور رهنمای معاملات وزارت عدلیه گفت که حدود ۲۵۰۰ رهنمای معاملات در ولایت کابل ثبت شده و به صورت قانونی فعالیت دارند و حدود ۶۰۰ رهنمای معاملات دیگر در کابل یا جواز شان را تمدید نکرده‌اند و یا هم بدون جواز فعالیت دارند. به گفته او، فعالیت‌ این دفاتر رهنمای معاملات غیر قانونی است.

وی در مورد قانون رهنمای معاملات هم گفت که در حال حاضر قانون موجود قبلی که خلاف شریعت و خلاف منافع و مصالح کشور ما نباشد، نافذ است و کارها بر اساس آن پیش می‌رود.

مهلت قبلی برای سپردن اسناد شهرک‌ها، موترفروشی‌ها و رهنمای معاملات تا ۳۰ عقرب بود و این مهلت تا یک هفته دیگر(۷ قوس)  تمدید شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا