• انتشار: 12 آوریل 2021
  • ساعت: 14:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56696
پرینت
همایش بزرگ مردمی "حرکت نجات افغانستان" در زون غرب کشور

مهدوی: مردم در تعیین سرنوشت خودشان نقشی ندارند

داکتر مهدوی افزود: «افغانستان در این ایام آبستن تحولات مهم و پیچیده ای است. مردم افغانستان در یک وضعیت بیم و اُمید، نگران آینده افغانستان پسا صلح هستند. دلیل این بیم و اُمید این است که عملا تمام جهان و منطقه خودشان را برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت افغانستان ذیحق می دانند و تنها آدرسی که هیچ نقشی ندارند مردم افغانستان است.

داکتر مهدوی دبیر کل حزب ملت افغانستان و معاون حرکت نجات افغانستان در همایش بزرگ مردمی «حرکت نجات افغانستان» در هرات در مورد پروسه صلح، نشست استانبول و نقش مردم افغانستان صحبت کرد و افزود: «افغانستان در این ایام آبستن تحولات مهم و پیچیده ای است. مردم افغانستان در یک وضعیت بیم و اُمید، نگران آینده افغانستان پسا صلح هستند. دلیل این بیم و اُمید این است که عملا تمام جهان و منطقه خودشان را برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت افغانستان ذیحق می دانند و تنها آدرسی که هیچ نقشی ندارند مردم افغانستان است.»

وی افزود حرکت نجات افغانستان می خواهد صلاحیت تصمیم گیری را به خود مردم افغانستان برگرداند.

همچنین داکتر مهدوی در بخش دیگری از سخنان خودش تاکید کرد:«صلح عادلانه و پایدار متضمن تامین عدالت اجتماعی و فراهم آوری فرصت های برابر برای تمام شهروندان افغاستان است و چنین صلحی می تواند ثبات پایدار سیاسی و فرصت های رفاه اجتماعی و اقتصادی رافراهم آورد. در غیر اینصورت هر طرح صلحی نمی تواند تضمین کننده ثبات سیاسی پایدار در افغانستان باشد.»

قابل ذکر است در همایش بزرگ مردمی حرکت نجات افغانستان علاوه بر هیئت رهبری حرکت نجات افغانستان، هزاران نفر از علماء جید کشور، متنفدین قومی، شوراهای مردمی، جوانان فرهنگیان، نماینده های احزاب سیاسی، نمایندگان فعلی واسبق پارلمان و شوراهای ولایتی و اقشار مختلف مردم به طور وسیع و گسترده شرکت کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.