• انتشار: 9 نوامبر 2020
  • ساعت: 11:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50505
پرینت
جزئیات تازه در مورد حمله تروریستی به دانشگاه کابل

مهاجمان دستان خود را با بمب دستی منفجر کرده بودند

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور غنی در اعلام جزئیات تازه حمله به دانشگاه کابل گفت مهاجمان دستان خود را با بمب دستی منفجر کرده اند تا ردی از آنها به جای نماند.

معاون رییس جمهور غنی گفت مهاجمانی که به دانشگاه کابل حمله کرده بودند برای پاک سازی ردپای خود قبل از کشته شدن دست های شان را با بمب دستی منفجر کرده‌اند.

امرالله صالح امروز دوشنبه (۱۹ عقرب) یافته‌های جدیدی را در مورد حمله به دانشگاه کابل در صفحه فیسبوک خود به نشر رسانده است.

به گفته آقای صالح، مهاجمان قبل از رسیدن نیروهای امنیتی با بمب دستی دستان خود را منفجر کرده‌اند تا ردپایی از خود به جا نگذارند.

او نوشت امکان داشته مهاجمان پیش از این به دلیل ارتکاب جرم دستگیر و بایومتریک شده باشند.

آقای صالح همچنین نوشت تحقیقات جریان داشته و آن ها سعی می‌کنند با فناوری های پیشرفته، هویت جسد مهاجمان را تثبیت کنند.

حمله به دانشگاه کابل

این گفته ها در حالی است که حوالی ساعت ۱۱ روز دوشنبه (۱۲ عقرب) شماری از مهاجمان انتحاری وارد دانشگاه کابل شدند و در ساختمان «ستاژ قضایی دانشکده حقوق» به تیراندازی پرداختند.

این تیراندازی نزدیک به شش ساعت دوام کرد و پس از آن سخنگوی وزارت داخله اعلام کرد این حمله با کشته شدن سه تروریست پایان یافته است.

طارق آرین در آخرین آمار از تلفات این رویداد گفته بود در این حمله ۲۲ تن کشته و ۲۷ تن زخمی شده اند، اما منابع غیررسمی شمار قربانیان این حمله را بیشتر از آمار اعلام شده می گفتند.

با این که مسئولیت این حمله را گروه داعش برعهده گرفت اما امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری گفته بود برای این که ثابت شود این حمله بر دانشگاه کابل کار گروه طالبان بوده اسناد و شواهد وجود دارد و عملکرد آن شباهت صد درصد با گروه جدید طالبان به اسم «فاتح زواک» دارد که شورشیان در ولایت خوست شکل داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.