• انتشار: 22 مارس 2018
  • ساعت: 15:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27306
پرینت

مهاجر افغان که دختر مقام آلمانی را پس از تجاوز به قتل رسانده بود، به حبس ابد محکوم شد

«حسین خاوری» مهاجر ۲۲  ساله افغان در آلمان که سال گذشته دختر یک مقام آلمانی را پس از تجاوز به قتل رسانده بود، امروز از سوی دادگاهی در این کشور به حبس ابد محکوم گردید.

دادگاه آلمان امروز (پنجشنبه) حسین خاوری مهاجر ۲۲ ساله افغان را بخاطر تجاوز و قتل وحشیانه «ماریا لادن بارگر» ۱۹ ساله به حبس ابد محکوم کرد.

حسین خاوری که پیش تر مدعی شده بود ۱۷ ساله است، امروز از سوی دادگاه و پس از آزمایش های تعیین سن از روی دندان هایش به عنوان یک بزرگسال محکوم به حبس ابد گردید.

سن او پس از آزمایش ۲۲ ساله و یا حتی بیشتر عنوان شد.

لازم به ذکر است که حکم حبس ابد در آلمان معمولا به بیش از ۱۵ سال نمی رسد، و پس از ۱۵ سال معمولا از سوی دادگاه، فرد زندانی آزاد می گردد، اما دادگاه امروز اعلام کرد که حسین خاوری در صورت لزوم حتی باید بیشتر از این مدت را نیز در زندان بسر ببرد.

خاوری پیش تر اعتراف کرده بود که به ماریا تجاوز کرده، اما مرگ او را یک حادثه توصیف کرده بود.

ماریا لادن بارگر

او گفته بود که در شب ارتکاب جرم، بیش از حد مشروبات الکلی مصرف کرده بود و حتی از یک «بار» (کافه هایی برای سرو مشروبات الکلی) او را بیرون انداخته بودند.

خاوری مدعی شد که پس از آن به طور اتفاقی با ماریا روبرو شده که او نیز بخاطر اینکه از روی بایسکل اش افتاده بود، ناراحت بوده و با او نارحتی کرد.

او در دادگاه گفت: «موقعی که ماریا را دیدم از زیبایی اش لذت بردم و می خواستم با او رابطه جنسی داشته باشم؛ اما بیش از اندازه مست بودم.»

حسین خاوری در دادگاه گریه کرد و افزود: «می خواهم از خانواده ماریا عذرخواهی کنم. ای کاش راهی برای برگشت بود. بخاطر کاری که کرده ام بسیار غمگین هستم.»

مقامات آلمان در همین حال همچنین می گویند که حسین خاوری پیش از آنکه وارد آلمان شود در سال ۲۰۱۳ در جزیره «کورفو» در یونان نیز بخاطر تلاش برای ارتکاب به قتل به ۱۰ سال حبس محکوم گردیده بود.

مقامات آلمان تا زمانی که او را بخاطر قتل ماریا لادن بارگر دستگیر نکرده بودند، هیچ اطلاعی از گذشته او نداشتند و از این رو او را به عنوان یک مهاجر زیرسن قانونی و تنها ثبت کردند.

گفتنی است که پدر ماریا لادن بارگر مشاور حقوقی کمیسیون اتحادیه اروپا در شهر بروکسل پایتخت بلجیم است که در اوقات فراغتش در شهر فرایبورگ آلمان به مهاجران کمک می کند.

به دنبال این قتل، اعتراضات نسبتا گسترده ای علیه سیاست های مهاجرپذیری آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بوجود آمد.

چند روز پیش نیز، گزارش هایی در رسانه های آلمان مطرح گردید که گویا یک مهاجر افغان، دوست دختر آلمانی اش را به خاطر نپوشیدن چادری و خودداری از پیوستن به دین اسلام با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. مقدم در تاریخ 21 می 2018:

    قطعامسولین کشورالمان بایدباچنین پناجوی جنایتکاری شدیدا برخوردکند جرم زیاده بوده هم مرتکب تجاور٬ بدناموسی وهم قتل عمدشد!؟واقیعت امر حکمش قصاص قتل به عوض قتل می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.